19 października – Międzynarodowy Dzień Akcji – Bioenergia!

Włącz się w działania na rzecz nowej polityki Unii Europejskiej, która będzie chronić nasz klimat, lasy i uprawy!

Dotacje Unii Europejskiej w zakresie energii odnawialnej doprowadziły do rosnącego wykorzystania drzew i żywności do wytwarzania  energii – zwanej bioenergią. Mimo dobrych intencji, nie przyczynia się to do walki ze zmianami klimatu ani nie służy ochronie środowiska. Dołącz do nas, wzywając decydentów UE do zmiany tej polityki!

Bioenergia, czyli energia wytwarzana w wyniku spalania materiałów organicznych, takich jak drewno, produkty upraw rolnych lub odpadów organicznych, stanowi około dwóch trzecich źródeł uznawanych w UE za odnawialne. Podczas ich spalania do atmosfery uwalniają się ogromne ilości dwutlenku węgla, często większe niż z paliw kopalnych, które miały być nią zastąpione. Niszczy to również bioróżnorodność lasów od Ameryki Północnej, przez Azję Południowo-wschodnią, aż po samą Europę. Lasów tak istotnych przy pochłanianiu dwutlenku węgla. Biopaliwa odgrywają główną rolę w zagrabianiu gruntów w krajach Globalnego Południa oraz w wielu przypadkach są związane z poważnymi naruszeniami praw do ziemi i praw pracowniczych.

Komisja Europejska pracuje obecnie nad nową polityką zrównoważonego rozwoju w zakresie bioenergii , którą ma zaprezentować na początku grudnia 2016. Chcemy pokazać politykom UE, że jest to kwestia szerszego, międzynarodowego zainteresowania. Wezwijmy ich, aby wycofali się ze złych rozwiązań. Chcemy, aby ta nowa polityka lepiej chroniła środowisko i faktycznie przyczyniała się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Dołącz do Międzynarodowego Dnia Akcji – Bioenergia!

Jak możesz pomóc?

Dołącz do kampanii Thunderclap !

Możesz poprzeć kampanię korzystając z gotowej wiadomości na jednym z portali społecznościowych (Tweetter, Facebook lub Tumblr) lub edytować jej treść, by wysłać własny komunikat.

Dołącz, np. pobrane ze strony zdjęcie, film lub napisz własną wiadomość 🙂

Naszymi głównymi adresatami są:

  • Maroš Šefčovič , Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej. Konto na Twitterze: @MarosSefcovic #Sefcovic #EnergyUnion
  • Miguel Arias Cañete Komisarz Komisji Europejskiej ds. działań w dziedzinie klimatu i energii. Konto na Twitterze: @MAC_europa # Cañete

Wezwij innych do przyłączenia się do kampanii, apogeum 19 października o godzinie 15:00!

Zapisz się na newsletter! W Instytucie dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.

Być może zainteresują Cię również:

# Obywatele KOntrolują

Ostatnie godziny na wypełnienie ankiety KE w sprawie łupków

Już tylko do 23 marca 2013 roku trwa zbiórka podpisów pod ankietą dla Komisji Europejskiej (KE) w kwestii eksploatacji niekonwencjonalnych złóż paliw, w tym gazu łupkowego. Zebrane opinie mają posłużyć KE do przygotowania projektów przepisów w zakresie eksploatowania gazu łupkowego. Ankieta została przesłana do wszystkich obywateli Unii Europejskiej.

# Instytut Spraw Obywatelskich

Pokaz filmu „Zanim przeklną nas dzieci”

Zapraszamy na kolejny bezpłatny pokaz filmowy organizowany przez redakcje audycji „Czy masz świadomość?” oraz kwartalnika „Obywatel”. Tym razem zaprezentujemy film Jean-Paula Jauda pt. „Zanim przeklną nas dzieci”. Projekcja odbędzie się 22 lipca (czwartek) w kinie Cytryna, na ul. Pomorskiej 39/41, o godzinie 20:00.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W Instytucie tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.