19 października – Międzynarodowy Dzień Akcji – Bioenergia!

Włącz się w działania na rzecz nowej polityki Unii Europejskiej, która będzie chronić nasz klimat, lasy i uprawy!

Dotacje Unii Europejskiej w zakresie energii odnawialnej doprowadziły do rosnącego wykorzystania drzew i żywności do wytwarzania  energii – zwanej bioenergią. Mimo dobrych intencji, nie przyczynia się to do walki ze zmianami klimatu ani nie służy ochronie środowiska. Dołącz do nas, wzywając decydentów UE do zmiany tej polityki!

Bioenergia, czyli energia wytwarzana w wyniku spalania materiałów organicznych, takich jak drewno, produkty upraw rolnych lub odpadów organicznych, stanowi około dwóch trzecich źródeł uznawanych w UE za odnawialne. Podczas ich spalania do atmosfery uwalniają się ogromne ilości dwutlenku węgla, często większe niż z paliw kopalnych, które miały być nią zastąpione. Niszczy to również bioróżnorodność lasów od Ameryki Północnej, przez Azję Południowo-wschodnią, aż po samą Europę. Lasów tak istotnych przy pochłanianiu dwutlenku węgla. Biopaliwa odgrywają główną rolę w zagrabianiu gruntów w krajach Globalnego Południa oraz w wielu przypadkach są związane z poważnymi naruszeniami praw do ziemi i praw pracowniczych.

Komisja Europejska pracuje obecnie nad nową polityką zrównoważonego rozwoju w zakresie bioenergii , którą ma zaprezentować na początku grudnia 2016. Chcemy pokazać politykom UE, że jest to kwestia szerszego, międzynarodowego zainteresowania. Wezwijmy ich, aby wycofali się ze złych rozwiązań. Chcemy, aby ta nowa polityka lepiej chroniła środowisko i faktycznie przyczyniała się do walki ze zmianami klimatycznymi.

Dołącz do Międzynarodowego Dnia Akcji – Bioenergia!

Jak możesz pomóc?

Dołącz do kampanii Thunderclap !

Możesz poprzeć kampanię korzystając z gotowej wiadomości na jednym z portali społecznościowych (Tweetter, Facebook lub Tumblr) lub edytować jej treść, by wysłać własny komunikat.

Dołącz, np. pobrane ze strony zdjęcie, film lub napisz własną wiadomość 🙂

Naszymi głównymi adresatami są:

  • Maroš Šefčovič , Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej. Konto na Twitterze: @MarosSefcovic #Sefcovic #EnergyUnion
  • Miguel Arias Cañete Komisarz Komisji Europejskiej ds. działań w dziedzinie klimatu i energii. Konto na Twitterze: @MAC_europa # Cañete

Wezwij innych do przyłączenia się do kampanii, apogeum 19 października o godzinie 15:00!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekologia

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele decydują

„Żaden z powyższych” – apelujemy do Prezydenta

Rafał Górski

Łódź, dn. 23.12.2014 r. Szanowny Panie Prezydencie, W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Prezydenta z dnia 24 listopada 2014 roku po spotkaniu z konstytucjonalistami, w której zwrócił Pan Prezydent uwagę na brak w polskim prawie wyborczym możliwości oddania głosu przeciwko wszystkim zgłoszonym listom i kandydatom informujemy, iż w ramach kampanii „Obywatele Decydują” INSPRO wielokrotnie podnosiło ten mankament.

Obywatele KOntrolują

Gaz łupkowy – konferencja z udziałem INSPRO

Zapraszamy na konferencję pt. "Naiwność czy racjonalność? Zrozumienie oddziaływania i ryzyka związanego ze szczelinowaniem hydraulicznym w Polsce" poświęconą problematyce wydobycia gazu łupkowego, jego wpływu na środowisko i zdrowie. Konferencja odbędzie się 22 października w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie, w godzinach 14.00 – 17.30. Organizatorem jest Fundacja Heinricha Bölla wspólnie z Food & Water Europe. Jednym z prelegentów konferencji będzie Marek Kryda, ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO).

Obywatele decydują

Na zaproszenie Prezydenta

Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uczestniczymy dziś w seminarium eksperckim pt. ,,Dialog obywatelski a ruchy nieformalne". Seminarium odbędzie się w Sali Obrazowej w Pałacu Prezydenckim.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.