2012 – rok czynów, służby i przygody
Ostatnie 12 miesięcy było dla INSPRO intensywnym, trudnym, ale i efektywnym czasem. Wiele się wydarzyło. Udało Nam się wiele rzeczy osiągnąć, ale ponieśliśmy też kilka porażek. Postanowiliśmy jednak pochwalić się sukcesami, aby pozytywnie nastroić się na kolejny już 9 rok pracy.
Patrząc przekrojowo to jako organizacja rozwinęliśmy się fundrasingowo, ponieważ zorganizowaliśmy pierwszą akcję „Nie róbcie nas w konia” sfinansowną w całości dzięki szczodrości Darczyńców. Ponadto rozpoczęliśmy nowy projekt „Gaz łupkowy – monitoring, mobilizacja i partycypacja obywatelska”. Stworzyliśmy nowe materiały dla aktywistów (plakaty, ulotki i folder), a także przeszliśmy audyt finansowy uzyskując wynik pozytywny. Co więcej dzięki INSPROwni nasi wolontariusze i stażyści stają się naszymi pracownikami – rośniemy w siłę!
Poniżej prezentujemy sukcesy INSPRO w poszczególnych inicjatywach:
- Wsparcie 90 organizacji pozarządowych z zakresu prawa, marketingu, księgowości, zarządzania, planowania i nawiązywania partnerstw międzysektorowych.
- Powstanie 3 spółdzielni socjalnych w ramach projektu Wiatrak.
Centrum Wspierania Rad Pracowników
- Organizacja 36 płatnych szkoleń dla rad pracowników (łącznie dla 90 osób).
- Przekazanie prawie 18 000 podpisów pod petycją Naturalne Geny oraz uzyskanie odpowiedzi Komisji Europejskiej na naszą skargę na Polskę w sprawie braku monitoringu upraw GMO.
- Organizacja seminarium OD i ponadpartyjne deklaracje przedstawicieli czterech głównych partii politycznych.
- Stworzenie jedynej w Polsce Platformy Produktów Ekoturystycznych i zorganizowanie trzech konferencji i zintegrowanych z nimi szkoleń regionalnych (w woj. podlaskim, lubelskim i podkarpackim) nt. Ekoturystki, w których uczestniczyło ponad 60 osób z branży turystycznej.
- Prezentacja raportu „Kobiety pracujące w domu o sobie” w czasie łódzkiej Manify w klubie DOM i złożenie podpisu pod apelem do premiera w sprawie wydłużenia urlopów ojcowskich.
- Złożenie petycji z ponad 83 000 głosów oraz utworzenie Rady ds. Transportu Intermodalengo – możliwość stałego naciski na Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.