Będziemy na VI Kongresie Ruchów Miejskich

Kongres Ruchów Miejskich logo z napisem

Kongres Ruchów Miejskich to ogólnopolskie forum miejskich aktywistów i działaczy lokalnych z całego kraju. Podczas szóstej edycji tego spotkania wiodącym tematem będą problemy i potrzeby rozwojowe średnich i małych.

A dlaczego?

Bo w Polsce jest tylko 16 miast, których ludność liczy więcej niż 200 000 osób. W pozostałych miastach (średnich i małych) mieszka 67% ludności miejskiej – to prawie 15,5 mln Polaków.

Termin: 21-23 czerwca 2019 r.
Miejsce: Ostróda i Iława

Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie www.kongresruchowmiejskich.pl

Jak wygrać kampanię obywatelską?

Szczególnie polecamy warsztat prowadzony przez naszego prezesa Rafała Górskiego.

Odbędzie się on 22 czerwca 2019 r. (sobota) o godz. 15:30 w Ostródzie.

O czym będzie?

O szukaniu odpowiedzi na pytanie „Jak zmieniać, żeby zmienić?”. Motywem przewodnim warsztatu jest zaciśnięta pięść. Każdą zmianę społeczną trzeba wywalczyć, a zaciśnięta pięść idealnie nadaje się na symbol takiej walki. Podczas warsztatu uczestnicy otrzymają podstawową wiedzę związaną z prowadzeniem kampanii obywatelskich – takich, które spełniają jednocześnie trzy warunki:

  1. Jest szeregiem działań mających na celu zmianę społeczną służącą dobru wspólnemu.
  2. Opiera swoją siłę na mobilizacji obywateli do działania.
  3. Rzuca wyzwanie władzy politycznej lub biznesowej i zmienia układ sił.

Jak wygrywać kampanię obywatelską (pdf)

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Centrum KLUCZ

Szkolenie: Crowdfunding i impact investing – sensowne finanse na sensowny projekt!

Centrum KLUCZ oraz Sieć Sensownego Biznesu zapraszają na szkolenie „Crowdfunding i impact investing”. Jedyne takie szkolenie w Łodzi odbędzie się już 27 marca br. Jak obecne finansowanie wpływa na Twoją przyszłość? Jak tę przyszłość polepszyć, czyli czym są crowdfunding i impact investing. Obalimy kilka mitów, pokażemy Ci, jak przygotować projekt, czyli po prostu zainspirujemy Cię do działania!

Centrum Wspierania Rad Pracowników

Złożyliśmy skargę do Komisji Europejskiej

Instytut Spraw Obywatelskich wzniósł skargę do Komisji Europejskiej w sprawie nieprawidłowego wdrażania przez Polskę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 marca 2002 r. Dyrektywa reguluje ogólne ramowe warunki informowania i przeprowadzania konsultacji z pracownikami we Wspólnocie Europejskiej. Pomimo, że obowiązuje ona w Polsce od 8 lat, wiele faktów dowodzi, że nie funkcjonuje ona zgodnie z intencjami jej autorów.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.