„Bezpieczna żywność, bezpieczna rodzina”- zostań detektywem!

aktywiści na wsi

Czy żywność, którą spożywasz Ty, Twoja rodzina, ludzie z Twojego otoczenia, rzeczywiście jest bezpieczna? Czy w Twojej okolicy występują czynniki zagrażające bezpieczeństwu żywności? Nie wiesz? W takim razie zostań detektywem w służbie bezpiecznej żywności i sprawdź to, a my pomożemy Ci przeprowadzić lokalne śledztwo! Fundacja Idee Społeczne (FIDEES) oraz Instytut Spraw Obywatelskich zapraszają mieszkańców województwa łódzkiego do udziału w projekcie „Bezpieczna żywność, bezpieczna rodzina”.

Projekt skierowany jest do osób aktywnych i komunikatywnych, dla których ekologia, zrównoważone rolnictwo czy patriotyzm lokalny i gospodarczy to sprawy niezwykle istotne. W ramach działań podejmowane są takie problemy jak:

  • rosnąca urbanizacja wpływająca na zmianę stylu życia i wzorców konsumpcji,
  • zanikanie bioróżnorodności,
  • marnotrawienie żywności,
  • rosnąca industrializacja i intensyfikacja produkcji żywności i hodowli zwierząt,
  • zwiększone zastosowanie pestycydów i innych środków ochrony roślin oraz nawozów.

Jak włączyć się w działania?

W dniach 14-16 lipca 2017 roku zorganizowany zostanie 3-dniowy warsztat w Tuszynie (woj. łódzkie), na którym dowiesz się czym jest bezpieczna żywność, co jej zagraża oraz jak przeprowadzić społeczne śledztwo w tej sprawie. Później w trakcie własnych działań, otrzymasz pełne wsparcie byś mógł wykonać swoje zadania jak najlepiej. We wrześniu w Twojej okolicy zorganizujemy wydarzenie związane z Twoim śledztwem, na którym będziesz mógł się pochwalić swoimi wynikami i efektami pracy. Projekt zostanie zakończony w październiku wspólną konferencją społecznych detektywów, na którym każdy podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Zainteresowany/-a?

Śpiesz się! Nabór trwa tylko do 30 czerwca 2017 roku. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziesz na stronie chcewidzieć.pl .

W razie pytań zadzwoń do Przemysława Stańczaka: 519 300 640

Ostateczna lista uczestników zostanie ogłoszona do 6 lipca 2017 r.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Jak unikać koronawirusa

Przygotowałem animację informacyjną o koronawirusie. UDOSTĘPNIAJCIE PROSZĘ DALEJ. #koronawirus #coronavirusOpublikowany przez Tomasza Wełnę Wtorek, 10…

Chcę wiedzieć

Rewolucja moralna na talerzu

Wspierane przez INSPRO wydarzenia – wielka demonstracja podczas Zielonego Tygodnia w Berlinie w styczniu b.r. oraz pokaz filmu „Świński Biznes” w Parlamencie Europejskim odbiły się szerokim echem także w Polsce. Dowodem na to jest seria artykułów pod zbiorczym tytułem „Rewolucja moralna na talerzu” w Tygodniku Powszechnym. W tekście p.t. „Z kością w gardle” Michał Olszewski pisze o wynaturzeniach związanych z przemysłowym chowem zwierząt, zwłaszcza świń i kur; powołuje się przy tym na film „Świński Biznes”, który według autora przedstawia „krajobraz zwierzęcej apokalipsy, która rozgrywa się wśród jezior gnojowicy, na odciętych od światła dziennego pomieszczeniach, w tłoku.” Instytut Spraw Obywatelskich jest przekonany, że przemysłowa hodowla jest zaprzeczeniem naturalności. W zamkniętych chlewniach czy kurnikach światło świeci się nieustannie, zwierzęta są zdezorientowane, nie wiedzą, czy jest dzień czy noc, jaka jest pora roku. Zwierzęta są sztucznie zapładniane, maciorom wszczepia się zarodki, ruję i porody wywołuje się farmakologicznie. Zwierzę zdegradowane jest do funkcji trybiku w wielkiej maszynerii „tworzenia zysku”.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.