Chevron wycofał się z Żurawlowa

Wczoraj nad ranem Chevron opuścił Żurawlów! Po 400 dniach okazało się, że upór i determinacja mieszkańców w obronie swojej ziemi, środowiska i zdrowia jest mocniejsza niż amerykański gigant. Jako INSPRO wspieraliśmy ich od samego początku. Niestety nie oznacza to końca problemów – kolejnym celem koncernu jest Roztocze. Już we czwartek 10 lipca w Suścu odbędzie się pikieta przeciwko odwiertom w tym regionie, którą zorganizował Wojciech Ulański – uczestnik projektu „Obywatele KOntrolują – strażnicy dobrej energii” – lider lubelskiego punktu strażniczego. Będziemy tam – z własnym punktem informacyjnym, jako wsparcie, uczestnicy i dziennikarze obywatelscy. Reportaż już wkrótce!

Obywatele Kontrolują to wspólna inicjatywa INSPRO i Centrum Zrównoważonego Rozwoju.

Czytaj więcej

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele KOntrolują

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Tiry na tory

Z kolejarzami (nie tylko) o TIR-ach

17 lutego 2010 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP PLK oraz Instytutu Spraw Obywatelskich, utworzonego przez środowisko „Obywatela”. Omówione zostały na nim perspektywy rozwoju w Polsce tzw. transportu kombinowanego oraz zakres współpracy przedsiębiorstwa przy realizowanej przez ISO kampanii promującej przenoszenie przewozu towarów z dróg na tory.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.