Czy metropolia warszawska to dobry pomysł? – debata w Polskim Radiu

radio by Alan Levine

Podczas programu „Debata Poranka” w Polskim Radiu Rafał Górski (prezes INSPRO), Paulina Piechna-Więckiewicz (radna m.st. Warszawy), Robert Perkowski (burmistrz Ząbek) oraz Oskar Hejka (radny m.st. Warszawy) rozmawiali o wadach i zaletach utworzenia metropolii warszawskiej.

Rafał Górski za zaletę uznał to, że PiS próbuje rozwiązać problemy, które trapią aglomerację warszawską od lat, np. komunikację.  – To ma wpływ na jakość codziennego życia wszystkich mieszkańców. Jest jednym z najważniejszych aspektów polityki, a traktowany jest po macoszemu – ocenił. Gość wskazywał również na problem smogu. – Nie da się załatwić tego w pojedynkę, trzeba mieć mechanizm sprawnego zarządzania dużym obszarem, który by spowodował, że walka będzie prowadzona wspólnie – tłumaczył. Jego zdaniem, wdrożenie projektu będzie wyzwaniem, ponieważ w Polsce mamy niski kapitał społeczny. – Trzeba to przekraczać, jeśli mamy gonić Europę Zachodnią – mówił.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy Debata Poranka – 3.02.2017 r.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć

Sukces INSPRO ws. GMO!

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że za sprawą naszej Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał Polsce usunięcie naruszeń związanych z uprawami GMO. Pomimo dyrektywy unijnej Polska do tej pory nie ustanowiła systemu powiadamiania o lokalizacjach upraw GMO, nie poinformowała o nich również społeczeństwa. 

cytat Al Gore

Obywatele decydują

Idź na wybory!

Takich słów użył Al Gore po przegraniu z George W. Bushem pięcioma (!) głosami w wyborach w 2000 roku. My, Polacy oddamy nasze "pojedyncze" głosy już w tę niedzielę. To nasze prawo, zagwarantowane przez Konstytucję. Gorąco zachęcamy, aby z niego skorzystać.

Obywatele decydują

Dość olewania – druga tura

30 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych a my ruszyliśmy z nową edycją akcji „Dość olewania – obywatele decydują”. Oto sposób na rozliczenie prezydentów pięciu największych miast (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska) z ich obietnic wyborczych.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.