fbpx

Czy ubój humanitarny jest możliwy?

Czy ubój humanitarny jest możliwy?

Rafał Górski , Wojciech Pisula

Nr 41 (2020)

Z prof. Wojciechem Pisulą z Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk, rozmawia Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

Co się musi zadziać, żeby ubój był humanitarny? Z jakich powodów nie stosuje się uboju ograniczającego cierpienie i strach zwierząt? O tym, że mięso z uboju rytualnego jest kierowane do sklepów, a konsumenci nie mają świadomości tego procederu. O co warto pytać producentów mięsa i jego przetworów? O tym, że wprowadzenie znaku „bez uboju rytualnego” to krok w dobrym kierunku. Czy można porównać popyt na mięso koszerne z popytem na pornografię dziecięcą?

Pobierz mp3

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 41 (2020)

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Społeczeństwo i kultura Chcę wiedzieć Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele w Samorzadzie

Obywatele decydują

Obywatele w Samorządzie – zapraszamy na konferencję

Szanowni Państwo, W imieniu koalicji organizacji pozarządowych, które działają na rzecz poprawy jakości demokracji na szczeblu lokalnym, mam zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji Obywatele w Samorządzie. Spotkanie odbędzie się 28 września (poniedziałek), w godz. 10:00-16:30, w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza).

Opinia / Pseudopolityka buksuje w miejscu. Czas na politykę po stronie obywateli

Rafał Górski

"Czytając tekst Ta polityka prowadzi donikąd Eryka Mistewicza i przysłuchując się różnym debatom politycznym, odnoszę wrażenie, że większość uczestników życia publicznego definiuje politykę jako walkę o władzę lub grę partyjną. Niestety, taka definicja sprzyja odbieraniu polityki jako walki dla samej walki – władzy dla władzy. A to już prosta droga do promocji myślenia typu „polityka to bagno” i postawy „trzymam się z dala od polityki”. Efektem jest zabetonowanie i degeneracja sceny politycznej. Najwięcej tracą zwykli obywatele, bo to oni muszą w konsekwencji płacić za słabą jakość elity politycznej.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.