fbpx

Dajmy drzewom prawo

Dajmy drzewom prawo
Autor zdjęcia: Jakub Józefczuk

Z Krzysztofem Smolnickim, jednym z liderów Ruchu Przyjaciół Drzew, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Jak chronić drzewa przy użyciu prawa lokalnego? Skąd pomysł na trzy standardy ochrony drzew: Standard cięcia i pielęgnacji drzew, Standard inspekcji i diagnostyki drzew i Standard ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym? Co mówi standard, czyli instrukcja obsługi drzewa? Jak standardy wyglądają w innych krajach? Od czego zacząć wdrażanie standardów w swojej miejscowości?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 95 / (43) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekologia # Społeczeństwo i kultura Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

21.10.2012 Dzień Bioenergii

Stop spalaniu drzew

21.10 Międzynarodowy Dzień Akcji „Stop spalaniu drzew – pozwólmy lasom rosnąć” – podpisz petycję…

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Świat według Monsanto

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Świat według Monsanto" połączony z debatą na temat uprawy genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) w Polsce i problemów, jakie mogą one spowodować w przyrodzie i rolnictwie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 dn. 2 czerwca 2009 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu. Po filmie zapraszamy do debaty.

Dom to praca

II Kongres Kobiet

Już 18 czerwca 2010 roku (piątek) w sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się II Kongres Kobiet organizowany przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet. W programie przewidziano m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, prezentacje oraz pokazy filmowe.