Dlaczego nie podpisaliśmy Obywatelskiego Paktu na rzecz Mediów Publicznych

Zdecydowaliśmy, że INSPRO nie znajdzie się wśród sygnatariuszy Obywatelskiego Paktu na rzecz Mediów Publicznych. Choć sama idea paktu bardzo nam się podoba, jednak w obecnym jego kształcie nie mogliśmy się pod nim podpisać.
Szczegółowe powody naszej decyzji publikujemy w poniższym stanowisku.

Stanowisko INSPRO ws. paktu medialnego (pdf)

Z inicjatywy Obywateli Kultury, Obywateli Nauki i Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, została powołana koalicja 46 organizacji, ruchów i stowarzyszeń obywatelskich, kulturalnych i społecznych, które podpisały Obywatelski Pakt na rzecz Mediów Publicznych. Sygnatariusze Paktu uznają, że media publiczne wymagają naprawy, ale wypracowanej w publicznej debacie i procesie konsultacji społecznych.

Obywatelski Pakt na rzecz Mediów Publicznych (do pobrania)

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Instytut Spraw Obywatelskich

ISO na spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej

24 listopada 2010 roku w gmachu MEN w Warszawie odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące priorytetów polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze edukacji i młodzieży. Na spotkaniu Instytut Spraw Obywatelskich reprezentowany był przez Marka Krydę –  naszego ekspert ds. genetycznie modyfikowanej żywności.

Instytut Spraw Obywatelskich

Seminarium o partycypacji obywatelskiej

W środę, 1 grudnia 2010 w warszawskiej "Stoczni" odbyło się Seminarium poświęcone partycypacji obywatelskiej, które zostało zorganizowane w ramach programu prowadzonego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" we współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego. Instytut Spraw Obywatelskich na spotkaniu reprezentowany był przez Marka Krydę – naszego eksperta ds. genetycznie modyfikowanej żywności.