fbpx

Dlaczego technologie się odgryzają?

Dlaczego technologie się odgryzają?

Z Natalią Hatalską, CEO i założycielką infuture.institute – instytutu badań nad przyszłością, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Dlaczego technologie się odgryzają? O czym pisze Edward Tenner w swojej książce „Why Things Bite Back: Technology and the Revenge of Unintended Consequences”? Jak technologia telefonu komórkowego wpływa nasze życie? Komu możemy zaufać przy ocenie technologii: politykom, biznesmenom czy ekspertom? Jaki eksperyment prowadzi Natalia Hatalska od 18 stycznia i dlaczego dostała ataku paniki w związku z tym eksperymentem?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 58 / (6) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Nowe technologie Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

Centrum Wspierania Rad Pracowników

Złożyliśmy skargę do Komisji Europejskiej

Instytut Spraw Obywatelskich wzniósł skargę do Komisji Europejskiej w sprawie nieprawidłowego wdrażania przez Polskę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 marca 2002 r. Dyrektywa reguluje ogólne ramowe warunki informowania i przeprowadzania konsultacji z pracownikami we Wspólnocie Europejskiej. Pomimo, że obowiązuje ona w Polsce od 8 lat, wiele faktów dowodzi, że nie funkcjonuje ona zgodnie z intencjami jej autorów.

Centrum KLUCZ

KLUCZ-owe szkolenia z fundraisingu po raz drugi. Zapraszamy!

Centrum KLUCZ już po raz drugi zaprasza na bezpłatne szkolenie „W poszukiwaniu Złotego Runa – fundraising w Twojej organizacji”, które odbędzie się w Łodzi w dniach 20 – 21 lutego 2014 r. Szkolenie kierowane jest do przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (w szczególności organizacji pozarządowych) z terenu woj. łódzkiego.