Dom to Praca, a praca to sprawa polityczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Dom to praca, a praca to sprawa polityczna, która odbędzie się 18.09.2014 roku w Warszawie.

Celem konferencji jest zastanowienie się nad istotą tej problematyki oraz jej obecnością (lub nieobecnością) w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do udziału w dyskusji o nieodpłatnej pracy domowej: jej miejscu w społeczeństwie, roli osób, które ją wykonują. Będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się: jakie rozwiązania odnośnie zabezpieczeń społecznych funkcjonują w innych krajach; Co może a co powinno w takiej sytuacji oferować nasze państwo; Jak można działać lokalnie w tym temacie. Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: pierwsza z nich będzie dotyczyła wymiaru międzynarodowego zjawiska pracy domowej natomiast druga będzie skupiała się na pracy domowej w mediach i polityce lokalnej.

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się za pomocą formularza on-linehttps://domtopracaapracatosprawapolityczna.evenea.pl/

Warto przeczytać!

1. Na zgłoszenia czekamy do 17.09.2014 r.

2. Konferencja odbędzie się 18.09 w MaMa Cafe ulica Wilcza 27b Warszawa.

3. Na gości czekamy od godziny 14.30.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca

Być może zainteresują Cię również:

Nie bądź emo, nie żryj GMO!

Chcę wiedzieć

Nie bądź emo, nie żryj GMO!

To hasło z nowego spotu naszej kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. O co chodzi? Wyjaśniamy… Często nie wiemy, co tak naprawdę jemy. Przyczyny mogą być różne: nie interesuje nas to, nie czytamy informacji na etykietach towarów. Jak to zmienić?

Dom to praca

III Kongres Kobiet

W dniach 17-18 września odbył się III Kongres Kobiet, na którym nie mogło zabraknąć INSPRO w osobach członkiń programu "Pracujemy w Domu". Marta Zięba, Aneta Kaczmarek i Karolina Goś-Wójcicka uczestniczyły w dwudniowych obradach w warszawskiej Sali Kongresowej. Tematy podejmowane na forum Kongresu były różnorodne: od praw reprodukcyjnych, przez kobiety w polityce, ustawę żłobkową, po kwestię emerytur.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.