fbpx

Dom to Praca, a praca to sprawa polityczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Dom to praca, a praca to sprawa polityczna, która odbędzie się 18.09.2014 roku w Warszawie.

Celem konferencji jest zastanowienie się nad istotą tej problematyki oraz jej obecnością (lub nieobecnością) w przestrzeni publicznej. Zapraszamy do udziału w dyskusji o nieodpłatnej pracy domowej: jej miejscu w społeczeństwie, roli osób, które ją wykonują. Będą mieli Państwo okazję dowiedzieć się: jakie rozwiązania odnośnie zabezpieczeń społecznych funkcjonują w innych krajach; Co może a co powinno w takiej sytuacji oferować nasze państwo; Jak można działać lokalnie w tym temacie. Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: pierwsza z nich będzie dotyczyła wymiaru międzynarodowego zjawiska pracy domowej natomiast druga będzie skupiała się na pracy domowej w mediach i polityce lokalnej.

Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się za pomocą formularza on-linehttps://domtopracaapracatosprawapolityczna.evenea.pl/

Warto przeczytać!

1. Na zgłoszenia czekamy do 17.09.2014 r.

2. Konferencja odbędzie się 18.09 w MaMa Cafe ulica Wilcza 27b Warszawa.

3. Na gości czekamy od godziny 14.30.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca

Przejdź na podstronę inicjatywy:

Co robimy / Dom to praca”

Być może zainteresują Cię również:

Łodzianie decydują

Nadchodzi seminarium „Łodzianie decydują”…

Za pomocą jakich narzędzi możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość? Jak możemy skutecznie aktywizować swoich sąsiadów? Jak współpracować z radnymi i urzędnikami? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą goście seminarium „Łodzianie decydują”, które odbędzie się 7 maja w godzinach 9.00-15.00 w Centrum Konferencyjnym Golden Floor (ul. Wólczańska 178, Łódź).

Obywatele decydują

Ruszyły konsultacje społeczne!

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie nowelizacji ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. Do dziś 4 580 000 Polaków podpisało się pod obywatelskimi projektami ustaw, które trafiły do „parlamentarnego kosza” lub do „parlamentarnej zamrażarki”. Pragniemy, by ta niekorzystna sytuacja uległa zmianie.