fbpx

Emerytura za staż

Emerytura za staż

Z Markiem Lewandowskim, rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”, rozmawia Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

Emerytura stażowa to dodatkowa, nowa możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po wykazaniu się okresem ubezpieczeniowym – 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet.
emeryturazastaz.pl

Czym jest emerytura stażowa? Skąd pomysł na zbiórkę 100 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Emerytura za staż”? Dlaczego nie było woli politycznej do wprowadzenia emerytury stażowej? Jakie jest nastawienie obywateli do inicjatywy? Czy Zjednoczona Prawica i partie opozycyjne uchwalą projekt ustawy przygotowany przez NSZZ „Solidarność”?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 94 / (42) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekonomia Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

Opinia / Pseudopolityka buksuje w miejscu. Czas na politykę po stronie obywateli

Rafał Górski

"Czytając tekst Ta polityka prowadzi donikąd Eryka Mistewicza i przysłuchując się różnym debatom politycznym, odnoszę wrażenie, że większość uczestników życia publicznego definiuje politykę jako walkę o władzę lub grę partyjną. Niestety, taka definicja sprzyja odbieraniu polityki jako walki dla samej walki – władzy dla władzy. A to już prosta droga do promocji myślenia typu „polityka to bagno” i postawy „trzymam się z dala od polityki”. Efektem jest zabetonowanie i degeneracja sceny politycznej. Najwięcej tracą zwykli obywatele, bo to oni muszą w konsekwencji płacić za słabą jakość elity politycznej.

Instytut Spraw Obywatelskich

Audycja o turystyce niemasowej

Zapraszamy naszych Słuchaczy na kolejną audycję z cyklu „Czy masz świadomość?”, która odbędzie się 24 lipca, w godzinach 15:00 – 18:00 w Studenckim Radiu „Żak” Politechniki Łódzkiej. Nie do końca wiecie gdzie spędzić wakacje i dokąd wyjechać? Macie dosyć rutyny opalając się nad morzem czy pływając po jeziorach? Zastanawiacie się, jakie ciekawe miejsca w Polsce na Was czekają? Chcecie w oryginalny sposób spędzić wolne dni? Posłuchajcie nas! Najbliższa audycja poświęcona będzie turystyce zrównoważonej