Głosowanie w sprawie CETA – poproś o głos sprzeciwu

Dziś odbyło się głosowanie Komisji Handlu Międzynarodowego INTA w Parlamencie Europejskim. Europosłanki i europosłowie należący do komisji opowiedzieli się za przyjęciem umowy o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską – CETA. Wcześniej taką samą decyzję podjęła Komisja Środowiska i Zdrowia Publicznego, w której głosował tylko jeden przedstawiciel z Polski, Bolesław Piecha z PiS. Poparł popisanie umowy. Z kolei Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych rekomenduje jej odrzucenie, wskazując możliwość znacznych przesunięć sektorowych, co może prowadzić do wzrostu bezrobocia długoterminowego, oraz na niebezpieczeństwa dla rynku pracy – małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały stawić czoła silnej konkurencji ze strony dużych północnoamerykańskich korporacji transnarodowych, co zagrozi istnieniu 90 mln miejsc pracy (67% całkowitego zatrudnienia) w MŚP.

Jak widać, CETA będzie służyć wielkim korporacjom, a nie obywatelom.

Debata i głosowanie plenarne w Parlamencie Europejskim odbędzie się 15 lutego. Mamy więc jeszcze czas, żeby poprosić naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim o głos przeciwko tej bardzo niebezpiecznej umowie. Dzięki prostemu narzędziu CETA Check  zajmie to tylko kilka chwil. To bardzo pilna i ważna sprawa, dlatego prosimy – napisz do europosłanek i europosłów już dziś!

Fot. Paasikivi – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Stop TTIP

Być może zainteresują Cię również:

Tiry na tory

„Tiry na tory” w Tok Fm

Zapraszamy do wysłuchania audycji poświęconej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Tiry na tory”, która odbędzie się 27 czerwca (niedziela) o godzinie 13:00…

Dom to praca

Kiermasz Kobiecy 3 września

Biżuteria artystyczna, kartki i dekoracje, miejsce wymiany ciast, przetworów i ubrań, malowanie twarzy, poznawanie tajemnic Księżego Młyna, punkt soków jednodniowych i wiele innych atrakcji - już 3.09.2011, w sobotę, podczas Kiermaszu Kobiecego na Księżym Młynie!

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.