Głosowanie w sprawie CETA – poproś o głos sprzeciwu

Dziś odbyło się głosowanie Komisji Handlu Międzynarodowego INTA w Parlamencie Europejskim. Europosłanki i europosłowie należący do komisji opowiedzieli się za przyjęciem umowy o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską – CETA. Wcześniej taką samą decyzję podjęła Komisja Środowiska i Zdrowia Publicznego, w której głosował tylko jeden przedstawiciel z Polski, Bolesław Piecha z PiS. Poparł popisanie umowy. Z kolei Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych rekomenduje jej odrzucenie, wskazując możliwość znacznych przesunięć sektorowych, co może prowadzić do wzrostu bezrobocia długoterminowego, oraz na niebezpieczeństwa dla rynku pracy – małe i średnie przedsiębiorstwa będą musiały stawić czoła silnej konkurencji ze strony dużych północnoamerykańskich korporacji transnarodowych, co zagrozi istnieniu 90 mln miejsc pracy (67% całkowitego zatrudnienia) w MŚP.

Jak widać, CETA będzie służyć wielkim korporacjom, a nie obywatelom.

Debata i głosowanie plenarne w Parlamencie Europejskim odbędzie się 15 lutego. Mamy więc jeszcze czas, żeby poprosić naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim o głos przeciwko tej bardzo niebezpiecznej umowie. Dzięki prostemu narzędziu CETA Check  zajmie to tylko kilka chwil. To bardzo pilna i ważna sprawa, dlatego prosimy – napisz do europosłanek i europosłów już dziś!

Fot. Paasikivi – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Stop TTIP

Być może zainteresują Cię również:

Dzień otwarty w INSPRO!

Z okazji Międzynarodowego Dnia  Wolontariusza, Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu lub wolontariatu na „Dzień otwarty”. Odbędzie się on 5 grudnia br. o godz.17:30 w siedzibie INSPRO przy ul. Więckowskiego 33/107 w Łodzi.   

Centrum KLUCZ

Międzysektorowe rendez-vous – daj się skusić

W erze postępującego ujednolicenia proponujemy Wam odświeżające spotkanie z ideą współpracy międzysektorowej. Wierzymy, że przyszłość należy budować na wymianie, różnorodności i wzajemnym uczeniu się – to kluczowe wartości, które będą przyświecać spotkaniu „Międzysektorowe rendez-vous – ekonomia społeczna jako innowacyjny model biznesowy”, na które Centrum KLUCZ serdecznie Was zaprasza.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.