fbpx
Jesteś społecznikiem? Zgłoś się do 5. edycji Kuźni Kampanierów

Hałas szkodliwy jak smog

Hałas szkodliwy jak smog

Z dr Janem Felcynem, pracownikiem Katedry Akustyki na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Nadejdzie dzień, kiedy człowiek będzie musiał walczyć z bardzo niebezpiecznym wrogiem swego zdrowia – z hałasem – tak samo, jak kiedyś walczył z cholerą i dżumą.
Rober Koch (1843 – 1910)

Jak hałas wpływa na nasze zdrowie? Czy hałas jest drugim smogiem? Dlaczego Komisja Europejska pozwała Polskę za hałas do Trybunału Sprawiedliwości UE? Czemu służy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem? Jak obywatel może chronić się przed hałasem?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 69 / (17) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekologia # Zdrowie Czy masz świadomość? Lepszy transport

Być może zainteresują Cię również:

Kartka świąteczna

Wesołych Świąt Obywatelskich

Drodzy Przyjaciele, Z okazji Świąt Wielkanocnych cały zespół INSPRO na czele z Rafałem Górskim, Iloną Pietrzak i Olafem Swolkień przesyła Wam życzenia:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Skarga do Komisji Europejskiej

Skarga do Komisji Europejskiej o nieprzestrzeganie przez Polskę Prawa Wspólnotowego dotyczącego obowiązku monitorowania i kontrolowania uwolnionych i wprowadzanych do obrotu GMO Dnia 5 listopada 2010 r. Instytut Spraw Obywatelskich wniósł skargę do Komisji Europejskiej o nieprzestrzeganie Prawa Wspólnotowego przez Rzeczpospolitą Polską.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.