I Kongres Inicjatyw Pozarządowych

Inicjatywy pozarządowe 12 listopad 2017

12 listopada 2017 r. odbył się I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. W panelu dyskusyjnym pt. Organizacje społeczne a państwo wziął udział nasz prezes Rafał Górski. Rozmawiał z Joanną Krupską, Jerzym Kwiecińskim, Bartoszem Pilitowskim, Piotrem Krygielem i Pawłem Ozdobą. Na kongresie porównano rolę organizacji pozarządowych w Polsce (powyżej 1%) z Holandią (13-15% osób zatrudnionych w skali kraju). Wg prelegentów przyszłe inicjatywy powinny dotyczyć życia społecznego, gospodarczego i być niezależne od partii rządzących. Rafał Górski przedstawił działania kampanii „Obywatele decydują”, w ramach której zebrano 223 tys podpisów ws obywatelskich ustaw.

Opowiedział także o apelu do wicepremiera Mateusza Morawieckiego dotyczącego Rad Pracowników, które

służą budowaniu dialogu między pracodawcami a pracownikami w miejscach pracy. Działają na rzecz i dla dobra zakładów pracy, w których funkcjonują.

Niestety, w Polsce władza spoczywa w rękach rządu, a nie suwerena. Zamiast ciągłości, nasza aktywność ogranicza się do wyborów co cztery lata.

Pamiętajmy, że państwo to MY.


Zdjęcie pochodzi z Twittera.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Centrum Wspierania Rad Pracowników Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele w Samorzadzie

Obywatele decydują

Obywatele w Samorządzie – zapraszamy na konferencję

Szanowni Państwo, W imieniu koalicji organizacji pozarządowych, które działają na rzecz poprawy jakości demokracji na szczeblu lokalnym, mam zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji Obywatele w Samorządzie. Spotkanie odbędzie się 28 września (poniedziałek), w godz. 10:00-16:30, w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza).

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Komisja Europejska nałoży 50 mln € kary na Polskę?

28 sierpnia o godzinie 11:00 przy ul. Brackiej 20a w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Instytutu Spraw Obywatelskich, poświęcona reakcji Komisji Europejskiej na naruszanie przez Polskę dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie zamierzonego uwalniania do środowiska organizmów modyfikowanych genetycznie. Po skardze INSPRO Komisja wystąpiła na drogę prawną przeciwko Polsce, która w przypadku dalszego ignorowania dyrektywy może zostać ukarana nawet 50 mln € kary.

Centrum KLUCZ

KLUCZ-owe szkolenie z ekonomizacji – edycja pierwsza. Sprawdź!

Centrum KLUCZ zaprasza na bezpłatne szkolenie „Przekuj DOBRE POMYSŁY na DOBRY BIZNES. Ekonomizacja NGO krok po kroku”, które odbędzie się w Łodzi w dniach 05 – 06 marca 2014 r. Szkolenie kierowane jest do przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (w szczególności organizacji pozarządowych) z terenu woj. łódzkiego.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.