Idź na wybory!

cytat Al Gore

Takich słów użył Al Gore po przegraniu z George W. Bushem pięcioma (!) głosami w wyborach w 2000 roku.
My, Polacy oddamy nasze „pojedyncze” głosy już w tę niedzielę. To nasze prawo, zagwarantowane przez Konstytucję. Gorąco zachęcamy, aby z niego skorzystać.

10 maja zdecyduj kto obejmie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na następne 5 lat. Kandydatów jest jedenastu, więc jest w kim wybierać. Ważne, abyś tę decyzję podjął/ęła świadomie.

Jak dokonać świadomego wyboru? Radzimy:

  1. zapoznać się ze wszystkimi kandydatami: przeczytać ich życiorys, prześwietlić karierę polityczną, a także poznać ich obietnice wyborcze.
    -> Wszystkie te informacje znajdują się na portalu www.mamprawowiedziec.pl,
  2. porównać swoje poglądy polityczne z poglądami kandydatów.
    -> Umożliwia to aplikacja Latarnik Wyborczy,
  3. porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną.
    -> Nie unikajmy tego tematu. Dzielmy się swoimi spostrzeżeniami i przekonaniami.

Jeżeli zwykle nie chodzisz na wybory albo oddajesz nieważny głos, to pamiętaj o opcji ŻADEN Z POWYŻSZYCH. W ten sposób możesz wyrazić swój sprzeciw wobec pseudopolityki.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele decydują

Przejdź na podstronę inicjatywy:

Co robimy / Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Miasto w ruchu
Obywatele decydują

List Otwarty organizacji i inicjatyw społecznych Kongresu Ruchów Miejskich

Solidaryzując się z stanowiskiem Kongresu Ruchów Miejskich, przedstawiamy list otwarty Kongresu w sprawie zmian w prawie budowlanym: LIST OTWARTY organizacji i inicjatyw społecznych KONGRESU RUCHÓW MIEJSKICH Na stronie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM) opublikowano informację o rozpoczęciu w dn. 12 czerwca konsultacji społecznych do założeń do projektu nowej ustawy prawa budowlanego oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Pismo podsekretarza stanu  MTBiGM Janusza Żbika przesłano do 51 podmiotów, związanych z budownictwem, m.in. izb branżowych i organizacji zawodowych, nadzoru budowlanego, administracji architektoniczno-budowlanej, przedstawicieli samorządu. Wśród w/w adresatów brak jest organizacji obywatelskich, w tym ze środowiska Kongresu Ruchów Miejskich (KRM), które od lat i na co dzień działają w obszarze ładu/chaosu przestrzennego.