Jesteś na emeryturze? Zostań naszym wolontariuszem!
Szukamy osób dojrzałych i energicznych, które mają lekkie pióro i krytyczne spojrzenie. Stawiamy na wolontariat kompetencji. Zapraszamy do współpracy ludzi, którzy nie są już aktywni zawodowo, a mają chęć i energię, by dzielić z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.
Rekrutujemy wolontariuszy do dwóch zespołów: redakcji Tygodnika Spraw Obywatelskich i zespołu pozyskiwania funduszy.
Zostań częścią redakcji Tygodnika Spraw Obywatelskich
Redakcja Tygodnika Spraw Obywatelskich dba o to, by w każdy wtorek ukazał się kolejny numer, a w szczególności zajmuje się planowaniem zawartości numerów, przygotowaniem materiałów do publikacji (ich redakcją, korektą), pisaniem tekstów, przeprowadzaniem wywiadów, tłumaczeniami, researchem informacji, kontaktem z Czytelnikami i Autorami.
Zostań częścią zespołu pozyskiwania funduszy
Zespół ds. pozyskiwania funduszy zdobywa „paliwo” na działania Instytutu. W praktyce oznacza to poszukiwanie informacji o programach grantowych na działania organizacji pozarządowych, przygotowanie wniosków o dotacje, organizowanie akcji fundraisingowych – kreowanie kampanii i akcji, tworzenie komunikatów, promocja, kontakt z darczyńcami, udział w webinariach, konferencjach, budowanie sieci kontaktów także za granicą.
Szukamy osób, które:
- Są zainteresowane działalnością Instytutu i chcą włączyć się prace podejmowane przez opisane wyżej zespoły.
- Są komunikatywne, mają krytyczne spojrzenie i potrafią działać elastycznie.
- Mają lekkie pióro i chęć związania się z naszą organizacją na minimum poł roku.
Potrzebujemy Twojej wiedzy i doświadczenia, a gdyby było jeszcze poczucie humoru, to będzie wspaniale!
W każdym z tych zespołów mamy trochę inne wymagania i praca ma inny charakter – jeśli będziesz zainteresowany/a, wprowadzimy Cię w szczegóły podczas rozmowy.
A co dostaniesz w zamian?
1. Działanie z Sensem – bo angażujemy Cię w działanie na rzecz dobra wspólnego definiowanego w naszych kampaniach jako dbanie o wspólną przestrzeń, środowisko naturalne, miejsca pracy, wolności obywatelskie, prawa pracowników, prawa konsumentów.
2. Przynależność do społeczności Instytutu i możliwość integracji z zespołem – zdobędziesz nowe kontakty, poznasz też partnerów, z którymi współpracujemy. Nastaw się na nowe znajomości!
3. Okazję do rozwoju zainteresowań, na które nie było czasu w pracy – możesz być pewien, że w Ciebie zainwestujemy – będziesz mógł/a brać udział w spotkaniach zespołów, szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych oraz wydarzeniach organizowanych przez Instytut (debaty, konferencje, targi, panele). Jest w czym wybierać!
Kim jesteśmy?
Jesteśmy łódzką organizacją, jedną z największych w Polsce. Think-tankiem, a więc organizacją łączącą wiedzę ekspercką z działaniami oddolnymi. Nasza wiedza i doświadczenie mają już 20 lat. Prowadzimy obecnie kilkanaście kampanii społecznych – od lokalnych związanych z Łodzią i jej rozwojem, przez ogólnopolskie – związane z wolnościami obywatelskimi, jak choćby wolność płacenia gotówką, po ogólnoświatowe – tak, właśnie! – związane z dbałością o przyrodę, klimat, zdrową żywność. I wciąż odkrywamy, jak wiele jest do zrobienia!
Jesteśmy organizacją międzypokoleniową – zatrudniamy ludzi młodych, dojrzałych, a także będących już na emeryturze.
Jak dołączyć?
Umów się na spotkanie, dzwoniąc do biura Instytutu: 42 630 17 49 lub napisz mail na adres: justyna.matusiak@instytut.lodz.pl
Czekamy na Twoje zgłoszenie! Do zobaczenia!
Projekt „I nie opuszczę Cię aż do… Rozkręcamy wolontariat systematyczny w Instytucie Spraw Obywatelskich!” jest współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.