Analiza

Łódź III Rzeczypospolitej – meandry rozwoju i rewitalizacji, J. Wesołowski

Łódź - dom robotniczy na Księżym Młynie, autor: Pelikan13, Wikipedia

Jacek Wesołowski

Publikujemy tekst architekta Jacka Wesołowskiego z Politechniki Łódzkiej o tym, jak szermując hasłami rewitalizacji, od lat marnotrawi się dziejową szansę na prawdziwą transformację Łodzi w nowoczesne i atrakcyjne miasto. Publikacja jest pt. Łódź III Rzeczypospolitej – meandry rozwoju i rewitalizacji.

Spis treści:

Rozdział 1: Marzenie o „nowym wspaniałym świecie”
Rozdział 2: Wokół Piotrkowskiej
Rozdział 3: „Półwsie” śródmiejskie
Rozdział 4:  Modernizacja tramwaju – czyli Trasa W
Rozdział 5: Tunele, KDP, koleje aglomeracyjne – czyli rzecz o węźle niemocy
Rozdział 6: Dramatis personae
Rozdział 7: 
Meandry rewitalizacji

Zapraszamy do lektury!

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele decydują

Analiza / Apelujemy do Prezydenta

Dziś w związku z naszymi działaniami przy kampanii "Obywatele decydują" wysłaliśmy pismo do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Apelujemy w nim o wniesienie do Parlamentu w trybie prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej projektu nowelizacji ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. Prezydent mówi w swojej kampanii wyborczej, że „chce być kandydatem obywatelskim”. Złożenie nowelizacji będzie potwierdzeniem tych słów.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.