Łódź Jest Nasza!

Łódź Jest Nasza

Łódź Jest Nasza! jest ruchem miejskim powołanym w styczniu 2018 roku przez społeczników związanych m.in. z Instytutem Spraw Obywatelskich i Stowarzyszeniem Nowa Łódź – organizacji społecznych należących do Kongresu Ruchów Miejskich. Bazujemy na doświadczeniach, sukcesach i mocnych stronach łódzkich aktywistów działających w latach 1995-2017, m.in. w ramach inicjatyw „Łodzianie decydują” i „Wspólna Łódź”.

Łódź Jest Nasza! ma na celu zapewnić mieszkańcom prawo do miasta. Bo Łódź jest mieszkańców! A mieszkańcy są największym skarbem miasta. Łódź nie należy do deweloperów, partii czy niejawnych grup interesu. Łódź jest naszym dobrem wspólnym. Nie jesteśmy partyjni. Nie jesteśmy ani lewicą, ani prawicą. Jesteśmy miastem, bo miasto to mieszkańcy.

Marzy nam się Łódź szczęśliwa, czyli Łódź szczęśliwych mieszkańców, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę i miasto. Marzy nam się Łódź ułatwiająca łodzianom dbanie o miasto i angażowanie się w jego życie. Marzy nam się Łódź, w której władza słucha mieszkańców i wspólnie z nimi polepsza jakość codziennego życia.

Łączy nas wizja miasta, gdzie łatwo i bezpiecznie można dojechać do szkoły, pracy i domu. Niezależnie jaki środek transportu wybierzemy – tramwaj, autobus, rower, samochód czy własne nogi. Łączy nas wizja miasta przyjaznego dzieciom, młodym, dorosłym i seniorom. Miasta, gdzie łodzianie znajdują pracę i bezpieczeństwo. Wspólnie walczymy o lokalne inwestycje osiedlowe: place zabaw, chodniki czy miejsca parkingowe. Walczymy też ze smogiem i hałasem. Łączy nas dbanie o drzewa, parki i tereny zielone bo łączy nas miasto, gdzie chce się żyć. Miasto, w którym łodzianie decydują.

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców działających lub zainteresowanych działaniem na rzecz miasta. Zapraszamy Was. Zapraszamy Ciebie. Bo Łódź Jest Nasza!

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Łodzianie decydują

Być może zainteresują Cię również:

Centrum KLUCZ

Warsztaty fundraisingowe – pigułka w pracy

W dniach 19-21.04.2013 r., w Instytucie Europejskim w Łodzi (godz. 9.00-17.00), w ramach inicjatywy Centrum KLUCZ realizowanej przez INSPRO, odbędą się warsztaty fundraisingowe skierowane do kadry tejże inicjatywy zajmującej się wspieraniem i promowaniem gospodarki społecznej w woj. łódzkim. Warsztaty poprowadzą trenerzy z Niemiec, na stałe współpracujący z naszą organizacją partnerską - Deutscher Fundraising Verband (Niemieckim Stowarzyszeniem Fundraisingu) - drugą pod względem wielkości tego typu organizacją w Europie.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.