PR-owiec z zawodu i zamiłowania. Skończyła Media & Communication Studies na University of Wolverhampton oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów zrozumiała, że dziennikarstwo nie jest dla niej, więc zajęła się public relations. Doświadczenie zawodowe zbierała w instytucji państwowej i łódzkich agencjach PR. Koordynowała m.in. ogólnopolską kampanię edukacyjną 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Do Instytutu trafiła w 2010 roku jako stażystka – uczestniczka projektu Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich. Obecnie zajmuje się promocją, marketingiem i PR. Jest bezpośrednio związana z inicjatywą Obywatele decydują. Czas wolny spędza podróżując po stolicach Europy lub jako „plecaczek” motocyklisty – męża. Od dzieciństwa fanka Justina Timberlake’a :)
Zapraszamy społeczników, którzy w działaniach swoich organizacji pozarządowych wykorzystują lub chcą wykorzystywać prawo jako „narzędzie” do zmiany społecznej. Mile widziana pasja społecznikowska, odwaga…
Instytut Spraw Obywatelskich przystąpił do koalicji, ponieważ tematy zero waste, gospodarki cyrkularnej, ekologii, dbania o naszą planetę są mu bliskie i często podejmuje je między innymi…
Już w najbliższy weekend (1-2 czerwca 2024 r.) będzie okazja, aby spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami Instytutu Spraw Obywatelskich na Święcie Wolności i Praw Obywatelskich…
Kwestią referendów zajmujemy się od ponad 10 lat w ramach naszej kampanii „Obywatele decydują”. Domagamy się m.in. zmiany ustaw o referendum lokalnym i krajowym zgodnie…
Bezpłatna gazeta społeczna. Ile płacisz za śmieci? Dlaczego płacimy tak wysokie rachunki za odbiór śmieci? To pytanie często zadają sobie mieszkańcy Łodzi. Nurtuje…
Dlaczego płacimy tak wysokie rachunki za śmieci? To pytanie często zadają sobie mieszkańcy Łodzi. To pytanie nurtuje również nas, zespół Instytutu Spraw Obywatelskich. W ramach…
24 lutego 2023 roku (piątek) Instytut Spraw Obywatelskich wraz z Obywatelskim Komitetem Obrony Mieszkańców – STOP spalarni organizuje spotkanie ws. planowanej…
Jak mieszkańcy i władze Reykjaviku radzą sobie z gospodarowaniem odpadami, w trakcie kilkudniowej podróży na Islandię w czerwcu 2022 roku sprawdzała trójka Instytutowych kobiet: Marysia,…
Śmieci, odpady, resztki, jak zwał, tak zwał, były, są i będą. Przez lata beztroski i zaniedbań jako ludzkość nazbieraliśmy ich „setki milionów ton”. Głównie składowane…
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „Aktywności Obywatelskiej”, który w całości poświęcony jest śmieciom, szczególnie tym łódzkim. Dlaczego? Bo mamy w Łodzi wiele do zrobienia w tym temacie…
Bezpłatna gazeta społeczna. Kochasz dzieci? Nie pal śmieci Wyższe opłaty za śmieci, spadek cen nieruchomości oraz rakotwórcze dioksyny. O czym mowa? O konsekwencjach wybudowania…
Z końcem 2021 roku rozpoczynamy skondensowane działania w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi w Łodzi w ramach projektu „Rady na odpady”, finansowanego z funduszy EOG w ramach programu…
Czy Polacy są dobrzy, mądrzy, mili? Wolą pomidorową, słuchają Bajmu, czy raczej Mieczysława Fogga? Kibicują piłkarzom a może skoczkom? To, jacy są Polki i Polacy, prezentuje…
Z Pawłem Kukizem rozmawiamy o jego obecności w świecie polityki, słabościach polskiego ustroju politycznego, instrumentach demokracji bezpośredniej jako lekarstwie na bolączki polskiej demokracji, a także…
Bezpłatna gazeta społeczna. Polska jest jedna. Lecz gdy oglądamy telewizję, analizujemy wynik wyborów prezydenckich lub rozmawiamy u cioci na imieninach, okazuje się, że Polski…
Od 1999 roku nieprzerwanie w Sejmie działają sejmowy kosz i zamrażarka. Miliony podpisów obywateli zbieranych ogromnym wysiłkiem ląduje w zależności od widzimisię partyjnych…
Jakie problemy mogą napotkać aktywiści, którzy chcą zrobić coś dla swojej społeczności, chcą realnych zmian? Co często jest największym wyzwaniem w procesie przygotowywania…
Z prof. Marcinem Rachwałem rozmawiamy o niechęci elit politycznych do dzielenia się władzą z obywatelami i znaczeniu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Marcin Rachwał Doktor habilitowany…
Co powinno zostać zmienione w ustawie o Obywatelskich Inicjatywach Ustawodawczych (OIU) w pierwszej kolejności? Z jakimi problemami stykają się aktywiści, którym zależy na wprowadzeniu realnych zmian? Dlaczego…
Z Anniją Emersone rozmawiamy o tym, jak Łotysze wykorzystują obywatelską inicjatywę ustawodawczą i czy robią to lepiej niż Polacy. Anija Emersone Działaczka ManaBalss.lv, łotewskiej…
O demokracji cyfrowej oraz pracy w słoweńskim trzecim sektorze rozmawiamy z Domenem Savič’em. Domena Saviča poznaliśmy podczas naszej wizyty studyjnej w Lublanie, którą zorganizowaliśmy w 2019…
Łotwa to nadbałtycki kraj, gdzie na terytorium pięciokrotnie mniejszym niż Polska mieszka 2 miliony obywateli. Pomimo że, jest on tak niewielki, ma bardzo duże…