Marek Kryda na Zielonym Uniwersytecie we Frankfurcie

Szef Kampanii „Naturalne Geny” Instytutu Spraw Obywatelskich będzie jednym z wykładowców na Zielonym Uniwersytecie we Frankfurcie nad Odrą w dniach 8-11 września b.r. Zielony Uniwersytet to forum dla wszystkich tych, którzy chcą otwartej Europy, rozwijającej się trwale i w sposób zrównoważony, Europy zjednoczonej w solidarności, Europy silnej dla swych obywateli i odpowiedzialnej wobec świata.

Do udziału w obradach Uniwersytetu zostali zaproszeni wszyscy myślący krytycznie i kreatywnie – eksperci, przedstawiciele świata nauki, biznesu, kultury i związków zawodowych, intelektualiści oraz studenci, a także reprezentanci społeczeństwa obywatelskiego. Tu podczas sesji plenarnych będzie można poznać i przedyskutować opinie czołowych europejskich intelektualistów oraz polityków na temat europejskiej przyszłości, a w trakcie interaktywnych warsztatów, organizowanych we współpracy z naszymi partnerami będzie okazja, by zaprezentować własne umiejętności, opinie i przekonania.

Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Collegium Polonicum w Słubicach zostały wybrane miejscem dyskusji i debat nie bez powodu. Ten międzynarodowy Uniwersytet z siedzibą w dwóch miastach połączonych mostem nad Odrą jest miejscem symbolicznym łączącym na granicy dwa kraje – Polski i Niemiec – także Europę.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Zdrowie Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Mamy tego dość!

Instytut Spraw Obywatelskich prowadzący ogólnopolską kampanię konsumencką „Naturalne Geny”, w pełni popiera postulaty szerokiej koalicji niemieckich organizacji konsumenckich, ekologicznych, rolniczych oraz ochrony zwierząt, które organizują wielką demonstrację podczas rozpoczynających się 21 stycznia b.r. największych targów żywnościowych na świecie Grüne Woche („Zielony Tydzień”) w stolicy Niemiec. Tysiące demonstrantów przejdzie pod hasłem „Mamy tego dość!” w sobotę 22 stycznia b.r. przez samo centrum Berlina, aż do Bramy Brandenburskiej, w proteście przeciwko ostatnim skandalom dotyczącym skażonej rakotwórczymi substancjami żywności, a także przeciw spustoszeniu ekologicznemu, jakie powodują uprawy roślin GMO w Ameryce Południowej oraz praktykom protekcjonistycznym państw Północy, które stosują nieuczciwe metody konkurencji wobec rolników krajów globalnego Południa.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.