Mieszkańcy decydują?

Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu „Czy masz świadomość?”, która odbędzie się 26 czerwca (sobota) w godzinach 15.00 – 18.00 w Studenckim Radiu „Żak” Politechniki Łódzkiej.

Tematem najbliższej audycji będzie udział obywateli w procesach decyzyjnych w ich miastach. Wspólnie zastanowimy się, czy istnieją kanały, poprzez które możemy decydować o najważniejszych kwestiach dotyczących naszej okolicy oraz w jaki sposób organizować się, aby kształtować świadome społeczeństwo obywatelskie.

W studiu gościć będziemy m. in.: Łukasza Prykowskiego z Inicjatywy „Łodzianie Decydują”, która zabiegała o wprowadzenie zapisu w prawie lokalnym, który ułatwiłby obywatelom Łodzi zgłaszanie własnych projektów uchwał pod obrady Rady Miasta, a także przedstawiciela Komisji ds. jednostek pomocniczych miasta Łodzi, który opowie o roli, jaką pełnią rady osiedli.

Drugim punktem audycji będzie rozmowa na temat konsultacji społecznych. O kontrowersjach wokół sposobu ich przeprowadzania oraz o specjalnym, internetowym punkcie konsultacyjnym dla drogowców opowie Krzysztof Okrasiński z redakcji „Dzikiego Życia”.

Jak zwykle zachęcamy do dyskusji – dla najbardziej aktywnych przewidujemy nagrody! Dzwońcie – tel. /42/ 63 13 888 i piszcie do nas za pośrednictwem Gadu-Gadu – nr 12888.

Słuchajcie nas w eterze (88,8 MHz, region łódzki) lub przez Internet – www.zak.lodz.pl

Audycję, która powstaje przy współpracy z „Obywatelem”, poprowadzi Konrad Malec.

Strona audycji, zawierająca m.in. archiwalne nagrania: www.czymaszswiadomosc.pl

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Bezpłatna konferencja i szkolenie ekoturystyczne w woj. podkarpackim

Serdecznie zapraszamy na konferencję i szkolenie regionalne w woj. podkarpackim organizowane w ramach projektu "Polska, naturalnie! – rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim". Na uczestników czeka zespół ekspertów i praktyków ekoturystyki. Zdobądź wiedzę i poznaj możliwości wykorzystania eko-zasobów w rozwoju lokalnym – w turystyce, sektorze usług, rękodzielnictwie, etc.

Dzień otwarty w INSPRO!

Z okazji Międzynarodowego Dnia  Wolontariusza, Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu lub wolontariatu na „Dzień otwarty”. Odbędzie się on 5 grudnia br. o godz.17:30 w siedzibie INSPRO przy ul. Więckowskiego 33/107 w Łodzi.   

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.