O stronie

Motto redakcji

Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć — George Orwell

O stronie

Na stronie internetowej Instytutu Spraw Obywatelskich komunikujemy się z Wami obrazem, słowem i dźwiękiem. Nowe materiały czekają na Was w każdy wtorek, zamieszczane w trzech działach: Patrz, Czytaj i Działaj.

Patrz! — bo „jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”. Znajdziecie u nas mocne zdjęcia, grafiki i nagrania wideo.

Czytaj! — bo „kto czyta, nie błądzi”. Publikujemy wywiady z interesującymi ludźmi, felietony ciekawych autorów, analizy ekspertów. Będziemy pisać o tematach, których nie podejmują media głównego nurtu. Chcemy zajmować się przyczynami, a nie skutkami wyzwań, przed którymi stoimy dziś jako obywatele, państwo i świat.

Działaj! — bo tylko w ten sposób doprowadzimy do zmian. Zachęcamy do działania i podejmowania akcji w ramach prowadzonych przez nas kampanii obywatelskich.

Publikacje Instytutu

Na stronie zamieszczamy również publikacje wydawane przez Instytut Spraw Obywatelskich. Zachęcamy do lektury naszych raportów i analiz oraz bezpłatnej gazety społecznej Aktywność Obywatelska.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy i kontaktu:

redakcja@instytut.lodz.pl

Szukamy ludzi, którzy mają odwagę myśleć samodzielnie i iść pod prąd. Mile widziane poczucie humoru i duch społecznikowski. Dajemy: wiedzę, aktywność i przygodę. Potrzebujemy: grafików, fotografów, filmowców, autorów tekstów, ekspertyz i analiz, aktywistów. Oczekujemy rzetelności i terminowości.

Chętnie nawiążemy też współpracę z początkującymi autorami. Jeśli kontakty z ludźmi i praca nad tekstem sprawiają Ci przyjemność i chcesz rozwijać swoje umiejętności, możemy to robić razem.

Jeśli do tej pory rysowaliście lub fotografowaliście do szuflady, a chcecie zaprezentować swoje prace w dziale PATRZ!, jesteśmy otwarci na propozycje. Czekamy na Wasze prace!

Redakcja

Redaktor naczelny: Rafał Górski
Sekretarz redakcji: Małgorzata Jankowska – mail: redakcja@instytut.lodz.pl

Stronę redaguje Zespół i Współpracownicy

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.