Pokaz filmu „Zaróbmy jeszcze więcej”

Zapraszamy na kolejny pokaz filmowy organizowany przez „Obywatela” oraz redakcję audycji „Czy masz świadomość?”. Tym razem zaprezentujemy film Erwina Wagenhofera pt. „Zaróbmy jeszcze więcej”. Projekcja odbędzie się 30 czerwca 2010 r. (środa).

Austriacki dokument ukazuje nieetyczne działania międzynarodowej finansjery, która w imię zysku i „rozwoju” doprowadza do ruiny nie tylko określone społeczności, ale także całe państwa. Wszystko to przy naszym bezwiednym udziale, dzięki możliwości obracania pieniędzmi zgromadzonymi na naszych kontach bankowych.

Wraz z reżyserem udamy się do miejsc, gdzie pieniądze zarabia się najbardziej efektywnie i skutecznie. Odwiedzimy m. in.: Ghanę i wyzyskiwanych górników z kopalni złota, raje podatkowe przeznaczone do „prania pieniędzy” oraz Azję, gdzie, jak mówi podczas filmu jeden z singapurskich inwestorów, zarabia się najwięcej, gdy krew jest na ulicach.

Czy jesteśmy w stanie przeciwdziałać tego typu patologiom? Czy jesteśmy czymś więcej, niż tylko bezwładnym trybikiem w potężnej finansowej maszynie? Na te oraz inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas dyskusji, którą przeprowadzimy po projekcji.

Pokaz filmu pt. „Zaróbmy jeszcze więcej”, Łódź, 30 czerwca 2010  r.

Impreza odbędzie się w łódzkim kinie Cytryna (ul. Pomorska 39/41), początek o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Instytut Spraw Obywatelskich

Wspomnij CMŚ razem z nami!

Zapraszamy na kolejną audycję z cyklu „Czy masz świadomość?”, która odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 16 maja 2010 r. w godzinach 9:00-10:00. Będzie to szczególne wydanie programu przygotowane z okazji 51. urodzin Studenckiego Radia „Żak” Politechniki Łódzkiej, na którego antenie gościmy od ponad 14 lat.

Lepszy transport
Miasto w ruchu

„Wpuszczeni w korek” w TV Trwam

W dniu 3 sierpnia o godz. 14:40 oraz 4 sierpnia o godz. 6:00 (powtórka dla publiczności amerykańskiej) na antenie telewizji Trwam w ramach programu „Rozmowy niedokończone” zostanie wyemitowany film pt.: „Wpuszczeni w korek” w reżyserii Jima Kleina.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.