Polska naturalnie! w województwie podlaskim

W miniony weekend, w Ośrodku Wsparcia „Lipniak” pod Suwałkami, odbyła się pierwsza regionalna konferencja i szkolenia w ramach projektu „Polska naturalnie! – rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim”, realizowanego przez Instytut Spraw Obywatelskich.

Wydarzenie to objął swym patronatem Starosta Suwalski, Pan Szczepan Ołdakowski. Weekendowa sesja w Lipniaku zapoczątkowała ogólnopolskie działania Instytutu na rzecz promocji ekoturystyki wśród kadr turystycznych i turystów w całym kraju.

Lipniak – miejsce warte uwagi

Warto wspomnieć też o miejscu, w którym odbywała się konferencja i szkolenia „Polski naturalnie!” – Ośrodku Wsparcia „Lipniak”. Malownicze położenie, wspaniała obsługa i kuchnia oraz komfortowe wyposażenie to nie jedyne jego zalety. Największą z nich jest misja „Lipniaka”; ośrodek jest jedyną na terenie powiatu instytucją, która łączy cele komercyjne z terapeutycznymi. Pozwala ona osobom przebywającym w ośrodku na podjęcie pracy i powrót do życia społecznego i zawodowego. Jest to jedna z najbardziej reprezentatywnych i udanych realizacji przedsiębiorstwa społecznego na terenie kraju.

Konferencja i szkolenia

Nieprzypadkowo cykl konferencji i szkoleń rozpoczął się w województwie podlaskim. Słynie ono ze swoich walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych oraz z przysłowiowej gościnności. To właśnie one czynią z tego województwa wizytówkę potencjału, drzemiącego w polskich zasobach ekoturystycznych.

O ekoturystyce mówi się coraz więcej; polega ona na odpowiedzialnym czerpaniu z posiadanych zasobów turystycznych, o podróżowaniu i aranżowaniu podróży z poszanowaniem dla specyfiki lokalnej, dla dziedzictwa, tradycji, przyrody.

Podczas konferencji i szkoleń zagadnienia te przybliżali eksperci z Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO), ze Społecznego Instytutu Ekologicznego oraz Małgorzata i Krzysztof Górscy z gospodarstwa ekoturystycznego „Na Karczaku”. Wszyscy prowadzący są praktykami ekoturystyki, prowadzącymi swoje gospodarstwa. Ponadto, Społeczny Instytut Ekologiczny przyznaje Polski Certyfikat Ekoturystyczny, najważniejszy i najbardziej rozpoznawalny w swojej klasie w kraju.

Podczas konferencji nastąpiło uroczyste przekazanie pierwszego w tym roku Certyfikatu Małgorzacie i Krzysztofowi Górskim, którzy po kilkumiesięcznym staraniu z radością odebrali to wyróżnienie z rąk Prezesa Społecznego Instytutu Ekologicznego.

Najbliższa konferencja odbędzie się w województwie podkarpackim w dniach 27-29.07.2012 r. Chętnych do zgłoszenia się zapraszamy do kontaktu z organizatorką, Natalią Kryczką, pod numerem 519 300 633 lub mailem: natalia.kryczka@instytutsprawobywatelskich.pl.

Projekt „Polska, naturalnie! – rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Miasto w ruchu

Wojciech Makowski z INSPRO o CO2 z samochodów

INSPRO jest częścią europejskiej federacji Transport & Environment i walczy o zatwierdzenie norm efektywności paliwowej samochodów. Obecnie (na poziomie Parlamentu Europejskiego) następuje opóźnianie tego procesu. Skutkować to będzie pojawieniem się bardziej oszczędnych samochodów kilka lat później, a co za tym idzie później pojawią się też oszczędności na paliwie .

Dom to praca

Konferencja Pracujemy w Domu

Serdecznie zapraszamy na konferencję, którą Instytut Spraw Obywatelskich organizuje 3 grudnia 2011 roku (sobota) w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Zielna w ramach inicjatywy "Pracujemy w domu".

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.