fbpx

Praca: Szukamy specjalisty ds. administracyjno-finansowych

Praca dla specjalisty ds. finansowych

W związku z rozpoczęciem projektu badawczo-wdrożeniowego związanego z naszą inicjatywą „Obywatele decydują” poszukujemy kandydata/kandydatki na stanowisko: SPECJALISTA DS. ADMINISTRACYJNO-FINANSOWYCH.

Zakres obowiązków:

Zatrudniona na powyższym stanowisku osoba będzie ponosić odpowiedzialność za zapewnienie poprawności przepływów finansowych, kadrowych i dokumentacji administracyjno-finansowej w projekcie.

  1. Opisywanie dokumentów finansowych.
  2. Dokonywanie niezbędnych zmian w budżecie.
  3. Przygotowywanie okresowych sprawozdań finansowych.
  4. Przygotowywanie i nadzór nad realizowanymi zamówieniami.
  5. Bieżący monitoring wydatkowania środków.
  6. Przygotowywanie umów cywilnoprawnych na potrzeby projektu.
  7. Opracowywanie i aktualizowanie informacji o potrzebach kadrowych.
  8. Prowadzenie akt osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  9. Sporządzanie raportów i zestawień dotyczących stanu zatrudnienia (w tym umów cywilnoprawnych) w organizacji.
  10. Śledzenie zmian w przepisach i ich interpretacja na potrzeby organizacji.
  11. Bieżący nadzór i kontrola przepływów finansowych w projekcie.
  12. Dokonywanie kontroli rzetelności przygotowanych dokumentów.
  13. Przygotowywanie dokumentów projektowych.
  14. Kontakt z partnerami oraz instytucją finansującą w sprawach administracyjno-finansowych.

Wymagania:

  1. Doświadczenie na stanowiskach związanych z obsługą finansowo-kadrową.
  2. Znajomość: Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Ustawy o Rachunkowości i przepisów wykonawczych, Ustawy Kodeks Pracy wraz z przepisami wykonawczymi.
  3. Znajomość przepisów oraz zasad wykorzystania unijnych środków finansowych oraz pochodzących z innych źródeł publicznych, na realizację projektów.
  4. Umiejętność obsługi oprogramowania biurowego MS Office (minimum MS WORD i MS EXCEL) oraz korzystanie z Internetu.
  5. Doskonała organizacja pracy.
  6. Sumienność, dokładność, samodzielność.
  7. Znajomość specyfiki funkcjonowania trzeciego sektora będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  1. Elastyczne godziny pracy (planowany wymiar: 1 pełny etat).
  2. Dobrą atmosferę pracy.
  3. Możliwość długoterminowego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę na czas realizacji projektu (30 miesięcy).
  4. Pracę pełną wyzwań w dynamicznym zespole.
  5. Perspektywy rozwoju zawodowego.

Biuro projektu będzie mieściło się w Łodzi.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie ofert zawierających CV z klauzulą RODO oraz krótki list motywacyjny do dnia 14 stycznia 2019 r. na adres e-mailowy: maria.jaraszek@instytut.lodz.pl (z tytułem wiadomości: specjalista ds. administracyjno-finansowych).

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Rozpoczynamy akcję „Obywatele Decydują – Nie róbcie nas w konia”!

Chcemy pokazać politykom, że dłużej nie pozwolimy się kiwać i robić w konia, nie reagując na ich lekceważenie obywatelskich projektów ustaw. 21 listopada przekażemy w Sejmie żółte kartki - słomiane figury koni - szefom klubów parlamentarnych wszystkich partii. Równocześnie pod Sejmem stanie duża makieta konia - koń na miarę możliwości polskich parlamentarzystów. Pokażmy, że nie damy się dłużej wodzić za nos i manipulować. By zorganizować tę akcję, potrzebujemy do 21 października zebrać 10 tys. zł. Aby wesprzeć akcję przelewem przez internet, przejdź tym linkiem na naszą stronę Obywatele Decydują, gdzie znajdziesz formularz do wpłat.

Rozpoczynamy konsultacje – Referenda dla obywateli

W dniu 10 sierpnia 2013 r. w Łodzi odbyło się zorganizowane przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) spotkanie pod hasłem „Referenda dla obywateli, nie dla partii” z udziałem instytucji i organizacji społecznych (m.in. Krytyka Polityczna, Klub Inteligencji Polskiej, Demokracja Bezpośrednia, Naprawimy To, Zieloni 2004, Młodzi Bezpośredni), NSZZ „Solidarność”, OPZZ oraz Forum Związków Zawodowych. Celem wydarzenia było wypracowanie obywatelskiego stanowiska w sprawie zmian w przepisach o referendach.

Miasto na pastwę losu

Mimo że łodzianie mają możliwość zgłaszania swoich projektów uchwał, to rzadko korzystają z tego przywileju, choć koniecznością jest wyłącznie dobry pomysł i odpowiednia ilość głosów. Pomimo tego, mieszkańcy nie spieszą się do współdecydowania o swoim mieście. Zjawisko to spowodowane jest skomplikowanymi przepisami prawnymi i obostrzeniami – wyjaśnia Maria Jaraszek, współpracownik Instytutu Spraw Obywatelskich, koordynator kampanii „Obywatele decydują".

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.