fbpx

Rada szkoły. Ale po co?

Rada szkoły. Ale po co?

Z prof. Bogusławem Śliwerskim, b. przewodniczącym Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.

Są prawne narzędzia partycypowania przez rodziców w edukacji szkolnej ich dzieci i wpływu na to, co dzieje się z nimi w jej przestrzeni. Wystarczy powołać radę szkoły i korzystać z przysługujących rodzicom praw do wspierania uczniów w ich rozwoju na terenie danej placówki.
Odszkolnić szkoły

Po co w szkole rada szkoły, czy nie wystarczy rada rodziców? Jaka jest najważniejsza korzyść z rady szkoły dla uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły? Kto jest największym wrogiem rad szkolnych? Co zrobić, żeby powołać radę szkoły?

Pobierz mp3

Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 67 / (15) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Społeczeństwo i kultura Czy masz świadomość?

Być może zainteresują Cię również:

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012 to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające nas środowisko. W dniach 12-14 października, w najbardziej ekologicznym obiekcie targowym w Polsce promowany będzie ekologiczny styl życia.

Lepszy transport
Tiry na tory

Tiry na tory zapraszają na spotkania do Warszawy

Drugie seminarium kampanii "Tiry na tory" odbędzie się 28 czerwca pod hasłem "Użytkownik płaci – polityka transportowa przyjazna ludziom i środowisku" w Centrum Zielna w Warszawie w godz. 11.00-15.00. Tego samego dnia wieczorem (o 18.30) zapraszamy też na mniej formalne spotkanie dyskusyjne "Tiry na tory" – jak to zrobiono w Szwajcarii, jak to zrobić w Polsce". Odbędzie się ono w Dużym Pokoju (Koszykowa 24/12).

zegar zaglady

Zegar Zagłady

Kiedy zegar wybije północ, oznaczać to będzie nasz koniec…

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.