Konferencja „Rower w mieście”

W imieniu Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) oraz portalu miastowruchu.pl serdecznie zapraszamy na konferencję „Rower w mieście 2015”, która odbędzie się 15.09.2015 roku w Warszawie. Konferencja jest organizowana przez Zespołu Doradców Gospodarczych TOR – jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm consultingowych działającą na rynku doradztwa w sektorze transportu kolejowego, drogowego, publicznego i telekomunikacji.

Jednym z zaproszonych prelegentów jest prezes INSPRO – Rafał Górski, który opowie czy warto mieć certyfikat BYPAD i jaką przynosi on wartość dla miasta. BYPAD to proces certyfikacji polityki rowerowej (akronim od Bicycle Policy Audit). To narzędzie oceny polityki rowerowej oraz wypracowywania rozwiązań podnoszących jej jakość.

W coraz większej liczbie polskich miast polityka rowerowa jest ważnym tematem, który jak pokazują trendy światowe i europejskie ma istotny wpływ na mobilność mieszkańców. Rower staje się istotnym czynnikiem kształtujących politykę transportową samorządów. Kwestie wdrażania i rozbudowy systemów wypożyczalni zarówno w dużych jak i mniejszych miastach wiąże się ze zbudowaniem sprawnego systemu przemieszczania się w już istniejącej infrastrukturze ale także umieszczenia go w środowisku prawno-ekonomicznym.

„Czy rower publiczny może być rozwiązaniem problemów komunikacyjnych polskich miast, czy jedynie dotowanym gadżetem dla turystów? Jaka jest przyszłość systemów wypożyczalni rowerów publicznych? Jakie są doświadczenia z dotychczasowej eksploatacji takich systemów? W jaki sposób zaprojektować, wdrożyć, utrzymywać i rozliczać takie inwestycje? Na te i na inne pytania odpowie konferencja (…)”

Więcej informacji na temat wyżej wymienionej konferencji można uzyskać pod adresem:
www.tor-konferencje.pl
Serdecznie zapraszamy!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Lepszy transport Miasto w ruchu

Być może zainteresują Cię również:

Wesołych Świąt!

Księga przepisów INSPRO poleca: Przepis na niepowtarzalne Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 4 korce zaangażowania 500 pudów wiary w zmianę na lepsze 124 niespodzianki od losu jak najwięcej osób wierzących w to, co robią przynajmniej 2 chwile słodkiego nicnierobienia na każdy dzień ciężkiej pracy tysiąc pięćset sto inspiracji kilka niewinnych psikusów Wymieszać, wstrząsnąć, odstawić w widoczne miejsce. Pić codziennie, z uśmiechem na ustach. Państwu i sobie życzymy Zespół INSPRO

Centrum KLUCZ
Grupa INSPRO

INSPRO Kocha Łódzkie :)

Wczoraj, 7 sierpnia o godz. 17.00, w programie TVP Łódź - "Kocham Łódzkie" można było obejrzeć relację ze szkoleń dla liderów lokalnych, przeprowadzonych przez Instytut Spraw Obywatelskich i Grupę INSPRO w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

Łodzianie decydują

Przestrzeń dla Łodzi

Jako łódzka organizacja pozarządowa chcielibyśmy wyrazić nasze zaniepokojenie brakiem dbałości o jakość przestrzeni publicznej w naszym mieście. Jednym z symptomów braku troski o jakość tej przestrzeni jest brak polityki miejskiej w zakresie reklamy. W związku z powyższym wyrażamy poparcie dla treści Manifestu, opublikowanego na  stronie inicjatywy Przestrzeń dla Łodzi.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.