Spot „Pozwól opiekunom dorabiać” w mediach publicznych

radio by Alan Levine

Od połowy października do końca listopada możecie zobaczyć i usłyszeć spot „Pozwól opiekunom dorabiać” w mediach publicznych.

Spoty telewizyjny i radiowy pt.  „Pozwól opiekunom dorabiać” zostały przygotowane w ramach kampanii Dom to Praca. Obecnie jest ona poświęcona kwestii umożliwienia opiekunom osób niepełnosprawnych połączenia pobierania świadczeń z dorabianiem. Zachęcają one do działania poprzez podpisanie petycji „Zmień prawo. Pozwól opiekunom dorabiać”.

Spot przedstawia historię Tomka. Tomek jest ojcem niepełnosprawnej córki. Aby się nią opiekować, musiał zrezygnować z pracy. Otrzymuje  świadczenie w wysokości 1406 zł, ale nie może do niego dorobić ani złotówki. Prawo mu tego zabrania.

W Polskim Radiu spot emitowany jest na trzech antenach: w Programie 1, Trójce i PR24. W radiu można go usłyszeć od 23 października.

W Telewizji Polskiej spot można obejrzeć w Jedynce, Dwójce, TVP 3 oraz TVP Info od 15 listopada.

Spoty emitowane są w ramach bezpłatnego czasu antenowego dla Organizacji Pożytku Publicznego.

Obejrzyj spot:

 

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Dom to praca

Być może zainteresują Cię również:

Dom to praca
Instytut Spraw Obywatelskich

Projekt INSPRO doceniony!

Niezmiernie miło nam poinformować, iż projekt Instytutu Spraw Obywatelskich: „Mama kreatywna – mama pracująca. Szkolenia, doradztwo, coaching” został umieszczony w albumie „Kapitalne możliwości – przykłady dobrych praktyk z województwa łódzkiego”, którego pomysłodawcą jest Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Wraz z albumem powstał również program telewizyjny „KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki”, który można zobaczyć na antenie TVP Łódź. Przedsięwzięcie pod red. Katarzyny Pełki – Wolsztajn promuje Program Operacyjny Kapitał Ludzki w obszarach wdrażanych przez WUP. Każdy odcinek programu prezentuje ciekawe projekty realizowane na terenie województwa łódzkiego. Jak mówią sami inicjatorzy akcji: Cykl "KAPITALNE MOŻLIWOŚCI dobre praktyki" ma zachęcić instytucje do przygotowywania projektów pomagających mieszkańcom naszego regionu w znalezieniu zatrudnienia. Pokazujemy przykłady przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu środków unijnych i historie osób, które dzięki nim zdobyły nowe umiejętności i kwalifikacje, znalazły pracę czy otworzyły własną firmę.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.