Opinia

Spotkanie ministrów energii – stanowisko INSPRO

27 lutego w Brukseli spotykają się ministrowie odpowiedzialni za energetykę z całej Unii Europejskiej. Głównym celem jest przedstawienie stanowiska państw członkowskich wobec propozycji Komisji Europejskiej zawartych w tzw. Pakiecie zimowym, opublikowanym w listopadzie 2016 roku.

Pakiet nie dostarcza satysfakcjonujących odpowiedzi na wiele istotnych pytań…

Czy dotowanie z publicznych środków stosowania bioenergii jest słuszne i efektywne? Czy rzeczywiście przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych? Czy będziemy spalać całe, zdrowe drzewa w instalacjach przemysłowych? Czy zamiast realnie redukować emisje ukryjemy je w europejskich lasach? Czy nadal będziemy spalać żywność w naszych pojazdach? Czy polityka UE nadal będzie przyczyniać się do wycinania lasów tropikalnych?

 

Stanowisko INSPRO ws. spotkania i pakietu, które przesłaliśmy Ministrowi Energii, w załączonym dokumencie.

 

Jeśli chcecie poznać stanowisko polskiego rządu, transmisję na żywo ze spotkania można oglądać 27.02.2017 od godz. 9.30 pod tym linkiem.

O problemach związanych z pakietem pisaliśmy już wcześniej:

Ujawniony projekt dyrektywy o OZE.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Ekologia

Być może zainteresują Cię również:

Opinia / Pseudopolityka buksuje w miejscu. Czas na politykę po stronie obywateli

Rafał Górski

"Czytając tekst Ta polityka prowadzi donikąd Eryka Mistewicza i przysłuchując się różnym debatom politycznym, odnoszę wrażenie, że większość uczestników życia publicznego definiuje politykę jako walkę o władzę lub grę partyjną. Niestety, taka definicja sprzyja odbieraniu polityki jako walki dla samej walki – władzy dla władzy. A to już prosta droga do promocji myślenia typu „polityka to bagno” i postawy „trzymam się z dala od polityki”. Efektem jest zabetonowanie i degeneracja sceny politycznej. Najwięcej tracą zwykli obywatele, bo to oni muszą w konsekwencji płacić za słabą jakość elity politycznej.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.