Sukces kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” – Prezes INSPRO w składzie Komisji ds. GMM i GMO

komisja ds. GMO

Miło nam poinformować, że Rafał Górski – Prezes INSPRO, jako jeden z dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych, przez najbliższe 4 lata będzie uczestniczył w pracach Komisji ds. GMM (Genetycznie Modyfikowanych Mikroorganizmów) i GMO działającej jako organ opiniodawczo-doradczy ministra środowiska.

To duży sukces i wyzwanie dla naszej kampanii oraz całego INSPRO, stanowiące potwierdzenie zaufania jakim cieszymy się jako organizacja społeczna. Drugim wybranym przedstawicielem organizacji został prof. dr hab. Piotr Skubała. W Komisji zasiada również ściśle współpracująca z INSPRO ekspertka– Dorota Metera.

W jej skład wchodzi w sumie 21 osób reprezentujących różne środowiska: reprezentanci ministerstw (Środowiska, Zdrowia, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Obrony Narodowej, Gospodarki, Infrastruktury i Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Spraw Wewnętrznych), Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nauki (7 osób), branży biotechnologicznej, organizacji konsumenckich i ekologicznych.

Do zadań Komisji należy opiniowanie wniosków w sprawach wydawania zgód lub zezwoleń, np. na zamknięte użycie GMM i GMO, opiniowanie wpływu GMM i GMO na środowisko naturalne i ekosystemy czy bezpieczeństwo biologiczne.

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie nowego składu Komisji. Na bieżąco będziemy informować Was o podejmowanych pracach, szczególnie w kontekście praw konsumenckich, spraw związanych z polskim rolnictwem i ochroną przyrody.

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Ujawnione po raz pierwszy – GMO depesze dyplomacji amerykańskiej z Warszawy

Portal WIKILEAKS publikuje porażające materiały o promowaniu GMO przez dyplomację amerykańską w Polsce i Bułgarii. Widzimy tu dziesiątki nieoficjalnych spotkań nie tylko z biotechnologami, którzy mają grać rolę "niezależnych" ekspertów, ale także z politykami i dziennikarzem Gazety Wyborczej znanym z wytrwałego promowania biotechnologii w Polsce. Materiały te stawiają pod znakiem zapytania suwerenność Polski w podejmowaniu decyzji na temat dopuszczenia GMO w naszym kraju.

„Dzień otwarty” w INSPRO

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu lub wolontariatu na "Dzień otwarty". Odbędzie się on 5 grudnia br. o godz. 17:30 w siedzibie INSPRO przy ul. Więckowskiego 33/107 w Łodzi.

Obywatele decydują

Referenda dla obywateli vs Platforma Oburzonych

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami na temat spotkania „Referenda dla obywateli”, które ma się odbyć 10 sierpnia 2013 r. w Łodzi informujemy, że spotkanie to nie jest spotkaniem ,,Platformy Oburzonych”. Jednocześnie pragniemy zauważyć, że nawiązuje ono tematyką do spotkania z 16 marca w gdańskiej Sali BHP i pojawią się tam osoby biorące w nim udział.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.