Sukces kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!” – Prezes INSPRO w składzie Komisji ds. GMM i GMO

komisja ds. GMO

Miło nam poinformować, że Rafał Górski – Prezes INSPRO, jako jeden z dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych, przez najbliższe 4 lata będzie uczestniczył w pracach Komisji ds. GMM (Genetycznie Modyfikowanych Mikroorganizmów) i GMO działającej jako organ opiniodawczo-doradczy ministra środowiska.

To duży sukces i wyzwanie dla naszej kampanii oraz całego INSPRO, stanowiące potwierdzenie zaufania jakim cieszymy się jako organizacja społeczna. Drugim wybranym przedstawicielem organizacji został prof. dr hab. Piotr Skubała. W Komisji zasiada również ściśle współpracująca z INSPRO ekspertka– Dorota Metera.

W jej skład wchodzi w sumie 21 osób reprezentujących różne środowiska: reprezentanci ministerstw (Środowiska, Zdrowia, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Obrony Narodowej, Gospodarki, Infrastruktury i Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Spraw Wewnętrznych), Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nauki (7 osób), branży biotechnologicznej, organizacji konsumenckich i ekologicznych.

Do zadań Komisji należy opiniowanie wniosków w sprawach wydawania zgód lub zezwoleń, np. na zamknięte użycie GMM i GMO, opiniowanie wpływu GMM i GMO na środowisko naturalne i ekosystemy czy bezpieczeństwo biologiczne.

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie nowego składu Komisji. Na bieżąco będziemy informować Was o podejmowanych pracach, szczególnie w kontekście praw konsumenckich, spraw związanych z polskim rolnictwem i ochroną przyrody.

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Chcę wiedzieć
# Zdrowie

Świat według Monsanto

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Świat według Monsanto" połączony z debatą na temat uprawy genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO) w Polsce i problemów, jakie mogą one spowodować w przyrodzie i rolnictwie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 dn. 2 czerwca 2009 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Wawelu. Po filmie zapraszamy do debaty.

INSPRO przeciwko wyzyskowi!

Ogólnopolska akcja Hiper Wyzysk powstała z inicjatywy NSZZ „Solidarność”, a jednym z głównych partnerów akcji jest Instytut Spraw Obywatelskich. Projekt stanowi odpowiedź na niepokojącą sytuację pracowników super i hipermarketów. Jak wynika z danych przedstawianych przez NSZZ „Solidarność” osoby zatrudnione w branży handlowej coraz częściej stają się ofiarami nadużyć ze strony swoich pracodawców.

wesołych świąt

Wesołych Świąt :)

Drodzy przyjaciele INSPRO, życzymy Wam siły do zmieniania świata na lepsze nie tylko od święta 🙂…

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.