fbpx
III Forum Geopolityczne, Łódź, 06.10–09.10.2021 r., ZAREJESTRUJ SIĘ!

Szkolenie liderów lokalnych w Jedliczach

W dniach 21 – 23 czerwca b.r. odbyło się pierwsze z czterech szkoleń liderów społeczności lokalnych zagrożonych wydobyciem gazu łupkowego. Cykl szkoleń w formie warsztatów organizuje INSPRO w ramach projektu „Gaz łupkowy – monitoring, mobilizacja i partycypacja obywatelska”.

Głównym założeniem szkoleń jest przekazanie niezbędnych wiedzy i narzędzi, przydatnych w prowadzeniu skutecznych działań lokalnych. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Szkoleniowym „Kłos” w Jedliczach koło Łodzi, gdzie przez trzy dni intensywnie zajmowano się różnymi aspektami prowadzenia kampanii informacyjnych o gazie łupkowym w społecznościach lokalnych.

Omawiano zagadnienia związane z integracją i zarządzaniem organizacją – m.in. konstruowaniem propozycji kampanii, pracą z mediami, tematem uzyskania koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobycie gazu niekonwencjonalnego, prawem dostępu do informacji publicznej. Nie zabrakło też wymiany doświadczeń w kuluarach spotkania. Szkolenie poprowadzili eksperci prawa oraz prezes INSPRO – Rafał Górski specjalizujący się w dobrym zarządzaniu i wprowadzaniu zmian w każdych okolicznościach.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele KOntrolują

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele KOntrolują

Zapytanie ofertowe nr 1 dla projektu „Gaz łupkowy”

W związku z realizacją projektu „Gaz łupkowy – monitoring, mobilizacja i partycypacja obywatelska”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej (Umowa z Ecorys Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, nr 0066/D/2/2012 z dn. 06.09.2012 r.), Zgodnie z zasadą konkurencyjności zapraszamy do złożenia oferty na wykonanie usługi związanej z przygotowaniem składu DTP raportu oraz opracowaniem graficznym raportu.

Obywatele KOntrolują

Chevron wycofuje się z Polski

31 stycznia 2015 r. agencja Reuters podała informację, że Chevron po 6 latach ostatecznie wycofuje się z poszukiwania gazu z łupków w Polsce. Oficjalnym powodem jest, że koncern jak dotychczas nie natrafił na złoże surowca, które dawałoby nadzieję na rozpoczęcie komercyjnej eksploatacji.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.