TAK dla jednolitego znaku „wolne od GMO”! Wyślij apel

Tak dla jednolitego znakowania żywności

Powiedz TAK dla wprowadzenia do polskich przepisów regulacji dot. znakowania żywności produkowanej bez udziału genetycznie modyfikowanych organizmów. Wyślij apel w tej sprawie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

wyślij apel

Dzięki naszej aplikacji do wysyłki apelu do MRiRW poświęcisz tylko chwilę na wyrażenie swojej aprobaty dla jednolitego, oficjalnie obowiązującego znaku „wolne od GMO” w Polsce. Tym samym nasz kraj dołączy do grona państw z dobrymi praktykami w tym zakresie, przyczyni się do zwiększenia świadomości konsumenckiej wśród obywateli oraz umożliwi kupującym dostęp do pełnej informacji produktowej. Podobne rozwiązania zostały wprowadzone w wielu krajach Unii Europejskiej, a modelowym przykładem jest Austria, gdzie od blisko 20 lat funkcjonuje jeden oficjalny symbol pozwalający na szybką identyfikację produktów wolnych od GMO na półkach sklepowych. Znak ten jest powszechnie rozpoznawalny i cieszy się dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. Dlaczego w Polsce miałoby być inaczej?

Pole do dyskusji nad wprowadzeniem symbolu „wolne od GMO” dał projekt ustawy przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Majowe konsultacje społeczne pokazały, że część obywateli jest zainteresowana nie tylko uregulowaniem kwestii oznakowania produktów sugerujących ich pochodzenie, ale liczy także na wdrożenie jednorodnego oznaczenia łatwego do identyfikacji dla każdego kupującego.

Niestety pomimo chęci konsumentów i zainteresowania tymi zmianami ze strony obecnego rządu, proces legislacyjny utknął w miejscu. Dlatego właśnie teraz tak ważne jest przypomnienie decydentom, że oczekujemy korzystnych zmian i, że nie zostawimy tej sprawy bez rozwiązania.

Wejdź na stronę chcewiedzieć.pl i podpisz apel. Twój głos ma znaczenie!

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Centrum KLUCZ

Dobry Testament

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu zapraszamy na seminarium inaugurujące ogólnopolską kampanię testamentową „Dobry Testament”, które odbędzie się 18 czerwca w Warszawie.

Konferencje i szkolenia regionalne w woj. podlaskim i lubelskim

Serdecznie zapraszamy na konferencje i szkolenia regionalne w woj. podlaskim i lubelskim organizowane w ramach projektu "Polska naturalnie! - rozwój, integracja i promocja produktów i rozwiązań ekoturystycznych w województwach podlaskim, lubelskim i podkarpackim".


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.