Tarcza dla pracowników. Pilne. Wyślij Apel do senatorów
W Senacie trwają prace nad nowelizacją ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (druk senacki nr 177). Projekt nowelizacji ustawy przygotował Instytut Spraw Obywatelskich, który od 2006 roku prowadzi kampanię na rzecz wzmocnienia rad pracowników.
Tutaj znajdziesz treść projektu nowelizacji, uzasadnienie oraz opinie instytucji i organizacji.
Projekt uzyskał akceptację trzech komisji senackich.
Na kolejnym posiedzeniu Senatu odbędzie się głosowanie nad projektem. Potrzebujemy Twojego wsparcia w celu przekonania senatorów do głosowania „ZA” projektem zmian. Mamy mało czasu. Wyślij pilnie Apel do senatorów. Poniżej znajdziesz treść Apelu i prostą instrukcję jego wysłania.
Namów do wysyłki Apelu inne osoby. Ważny jest każdy mail wysłany do senatorów.
Z góry dziękuję za Twoje zaangażowanie
Rafał Górski
Prezes Zarządu
Instytut Spraw Obywatelskich
Instrukcja wysyłania Apelu do senatorów
KROK 1
- Utwórz wiadomość e-mail w programie pocztowym.
- W pole „Do” wstaw swój e-mail.
- W pole „Ukryta kopia” wstaw adresy e-mail senatorów. Dzięki temu każdy senator będzie przekonany o otrzymaniu jedynej kopii wiadomości wysłanej tylko do niego.
Listę e-maili przygotowaliśmy na podstawie informacji dostępnych publicznie w Internecie, m.in. na stronie internetowej senat.gov.pl.
Lista e-maili do senatorów (doc)
Do listy dodaliśmy również nasz adres e-mail: rady@instytut.lodz.pl. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu pracowników wysłało apel do senatorów. Pomoże nam to w przekonywaniu parlamentarzystów do głosowania za projektem nowelizacji ustawy.
KROK 2
W pole „Temat” wstaw „Apel ws. ustawy o informowaniu pracowników (druk 177)” lub inny temat, który uznasz za odpowiedni.
KROK 3
W pole „Wiadomość” wstaw Apel do senatorów. Poniżej podajemy przykład, który możesz dowolnie modyfikować.
Szanowna Pani Senator, Szanowny Panie Senatorze!
Apeluję do Pani/Pana, jako pracownik, o głosowanie „ZA” projektem ustawy o zmianie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (druk senacki nr 177). Projekt ustawy wprowadza zmiany w regulacjach dotyczących działania rad pracowników w związku z koronawirusem. Projekt ustawy jest tarczą dla pracowników.
Rada pracowników jest instytucją, która pozwala pracownikom w sposób zorganizowany działać w interesie dobra wspólnego, czyli firmy. Rady są łącznikiem między pracownikami a pracodawcą oraz źródłem innowacji w firmie. Rady nie są konkurencją dla związków zawodowych. Instytucję rady pracowników doceniali w przeszłości: senator Zbigniew Romaszewski, dr Henryka Bochniarz, prof. Michał Seweryński, prof. Jerzy Wratny. Rady pracowników znalazły się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Projekt przygotował Instytut Spraw Obywatelskich, który prowadzi kampanię na rzecz wzmocnienia rad pracowników od 2006 roku.
Z poważaniem
Imię i Nazwisko
KROK 4
Wyślij apel do senatorów. Im szybciej tym lepiej. Projekt będzie głosowany na najbliższym posiedzeniu Senatu.
Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:
Przejdź do archiwum tekstów na temat:
# Polityka # Rynek pracy Centrum Wspierania Rad Pracowników