Twój szósty zmysł. Świat działa inaczej
Z Michałem Reisnerem, zajmującym się postrzeganiem pozazmysłowym u dzieci, rozmawia Rafał Górski, redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.
Na Zachodzie zainteresowanie zjawiskami metapsychologii, zwanej u nas parapsychologią, nie jest jakimś modnym hobby pewnych tylko jednostek czy grup amatorów, lecz bardzo poważnym problemem naukowym, zaprzątającym najtęższe umysły od lat przeszło osiemdziesięciu.
O. Andrzej Czesław Klimuszko, „Moje widzenie świata” (1989)
Intuicja, postrzeganie pozazmysłowe, psi, inteligencja paranormalna, postrzeganie wyższego stopnia, trzecie oko, szósta czakra – jakkolwiek to nazwiemy – są częścią naturalnego ludzkiego dziedzictwa. To wszystko tkwi w naszym genetycznym oprogramowaniu, gotowe do użycia na życzenie.
Belleruth Naparstek, ”Twój szósty zmysł”
W dniu tym otrzymałem od Marszałka na pamiątkę fotografię z dedykacją: „Panu Stefanowi Ossowieckiemu na pamiątkę naszych rozmów, w zrozumieniu tego, czego nie ma, a co jest”. Trzeba zaznaczyć, że Marszałek Piłsudski ma wielki dar intuicji, wierzy w świat niewidzialny, wierzy w przeczucia i bardzo się interesuje dziedziną psychiki ludzkiej.
Stefan Ossowiecki, „Świat mego ducha i wizje przyszłości”
- Czy „szósty zmysł” jest naturalnym darem, z którym rodzi się każdy z nas? Darem podobnym jak wzrok, słuch, węch, smak i dotyk.
- Czym jest sensytywność?
- Jakie badania naukowe potwierdzają postrzeganie pozazmysłowe?
- Co się stało, że zainteresował się Pan tym tematem?
- Proszę opowiedzieć o Akademii Postrzegania Pozazmysłowego dla dzieci.
- Jak każdy z nas może rozwijać swój „szósty zmysł”?
- Jakiego ważnego pytania nikt jeszcze Panu nie zadał w temacie, o którym rozmawiamy? I jaka jest na nie odpowiedź?
Muzyka „Also Sprach Zarathustra – Einleitung” – Kevin MacLeod, CC BY 3.0