W mediach o poparciu Pierwszej Damy dla kampanii „Dom to Praca”
Publiczne poparcie przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę kampanii „Dom to praca” wywołało oddźwięk w mediach. Oficjalny głos Pani Prezydentowej, który postanowiła zabrać w odniesieniu do naszej inicjatywy, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem na to, iż nasze działania są istotne i jak najbardziej potrzebne.
Wystosowanym do nas listem zainteresowały się jedne z głównych mediów w Polsce, portale: Onet.pl oraz Wyborcza.pl, a także „Wysokie obcasy”. W każdej z wymienionych witryn informacja dotycząca wsparcia przez Panią Prezydentową naszej kampanii została przedstawiona w całkowicie różny sposób.
W felietonie Anny Kowalczyk „Pierwsza dama: dzięki Agacie Dudzie środowiska dyskryminowane od lat zyskały nowego sprzymierzeńca” na wysokieobcasy.pl czytamy:
Tymczasem, co mi się naprawdę nie śniło, jest chyba sfera, w której postulaty feministek mogą liczyć na aktywne wsparcie pierwszej damy. I to tej obecnej, a nie wymarzonej, hipotetycznej. To oczywiście nie powinno być nijak zaskakujące. Zdumiewa raczej fakt, że tak barbarzyńskie prawo jeszcze istnieje – prawo skraju ubóstwa osoby (przeważnie kobiety), które poświęciły życie, by pielęgnować swoje chore dzieci.
Serwis Onet.pl, w tekście pod znamiennym tytułem „Agata Kornhauser-Duda wbrew rządowi PiS”, pisze:
Problem osób, które poświęcają życie na wychowanie dzieci, które bez nich nie mogłyby żyć samodzielnie, jest znany od lat. Jednak nikt z rządzących nie kwapi się, żeby go naprawić. […] Jednak są wyjątki: prezydentowa wsparła kampanię „Dom to praca”, mającą na celu pomoc rodzicom niepełnosprawnych dzieci. I zaprezentowała stanowisko niepokrywające się z rządowym.
Okazuje się również, że nasza prośba skierowana do Pierwszej Damy motywuje do działania także inne środowiska. Na Wyborcza.pl możemy przeczytać:
ZNP (Związek Nauczycielstwa Polskiego) liczy, że żona prezydenta może interweniować w sprawie zmian w sposobie finansowania zadań oświatowych, które wpływają na Kartę nauczyciela. Pod koniec zeszłego tygodnia ustawę wydłużającą m.in. awans nauczycieli z 10 do 15 lat i radykalnie zmieniającą zasady ich oceniania przyjął Senat. […] To nie pierwszy raz, gdy nauczyciele liczą na wsparcie prezydentowej, ale pierwszy, gdy proszą o spotkanie. Dokładnie przed rokiem nauczyciele mieli nadzieję, że Agata Duda mogłaby zatrzymać likwidację gimnazjów.
Pomimo zróżnicowanych podejść do tego samego tematu, ważne jest, byśmy zjednoczyli się w jednym celu. Zależy nam na realnej pomocy opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy są osobami wykluczonymi z życia zawodowego i pozbawionymi możliwości dodatkowego zarobkowania. Chcielibyśmy, aby za sprawą otrzymanego listu od Pierwszej Damy nasza kampania stała się szczególną kwestią dla wszystkich obywateli naszego kraju. Uważamy, że poprzez wspólne działanie i wprowadzenie sprawy opiekunów osób zależnych do ogólnopolskiej debaty publicznej możemy dokonać kluczowych zmian w prawie, które ułatwią życie wielu potrzebującym osobom.