W „Żaku” o spalarniach

Serdecznie zapraszamy do słuchania kolejnej audycji z cyklu „Czy masz świadomość?” w Studenckim Radiu „Żak” Politechniki Łódzkiej, nadającym także przez Internet.
Odbędzie się ona 27 marca (sobota) w godzinach 15.00 – 18.00.

Podczas najbliższej audycji będziemy rozmawiać o spalarniach odpadów komunalnych i konsekwencjach ekologicznych ich funkcjonowania.

Z roku na rok kumulowanych jest coraz więcej śmieci – sama segregacja i recykling już nie wystarczają. Czy spalarnie odpadów komunalnych to dobre rozwiązanie? Dlaczego ludzie tak się ich obawiają, a sami w domach spalają śmieci? Jak można ich uświadomić o bezsensowności ich zachowania? Jakie ogólne znaczenie i wpływ na środowisko mają spalarnie?

Planujemy o tym porozmawiać z przedstawicielami m.in. Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych, Ogólnopolskiego Towarzystwa Zagospodarowania Odpadów oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi.

Do udziału w dyskusji zapraszamy również wszystkich słuchaczy, którzy będą chcieli podzielić się swoją opinią oraz doświadczeniem (dla takich osób przewidziano NAGRODY).

Słuchajcie nas na falach 88,8 MHz (region łódzki) lub w Internecie. Wasz głos jest ważny: dzwońcie (42 63 13 888), a także piszcie do nas za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu (12888).

Audycję poprowadzą Magdalena Doliwa – Górska i Jola Osmulska.

Do usłyszenia!

_____

Strona audycji, na której znaleźć można podcasty z poprzednimi programami: www.czymaszswiadomosc.pl

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

7. urodziny INSPRO

Instytut Spraw Obywatelskich obchodzi w tym roku swoje 7. urodziny, które odbędą się w sobotę, 16 kwietnia 2011 r. Zaczynamy o godzinie 16:00, w kawiarni Muzeum Sztuki MS Cafe, przy ul. Więckowskiego 36 w Łodzi, vis a vis siedziby INSPRO. Urodziny są okazją do spotkania się w jednym miejscu i czasie ludzi z różnych „bajek”, którzy w ciągu ostatnich siedmiu lat odcisnęli swój ślad w INSPRO. Podczas wydarzenia będzie można powspominać, porozmawiać oraz dowiedzieć się, co aktualnie robimy i jakie mamy plany na przyszłość. Będzie można również spróbować tortu :).

Centrum KLUCZ

Kolejne szkolenie z mocnych stron w Pabianicach

Już teraz zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenie: „Odkryj swoje mocne strony – jak się wyróżnić i znaleźć pracę?" organizowane przez Centrum KLUCZ w Pabianicach. Dzięki nam i naszym trenerom dowiesz się m.in.: jak napisać rzetelne i profesjonalne CV oraz list motywacyjny, powiemy Ci jak odpowiednio prezentować się przed pracodawcą, a także jak wykorzystać swoje mocne strony na rozmowie kwalifikacyjnej. Z naszych szkoleń skorzystało blisko 100 osób! Bądź następny i nie zmarnuj okazji!

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.