fbpx

Weź udział w debacie „Obywatele decydują – czas na zmiany”

Tygodnik Spraw Obywatelskich – logo

Nr 102 / (50) 2021

Już w najbliższy czwartek, 16 grudnia 2021 roku, o godzinie 12:00 zapraszamy na debatę online poświęconą projektowi Instytutu Spraw Obywatelskich dotyczących ustawy o Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej (OIU).

Transmisja na żywo na:

Głównym tematem rozmów polityków, decydentów i społeczników będzie wykorzystanie internetu do zbiórki podpisów pod obywatelskimi ustawami, a także możliwość zbudowania porozumienia ponad podziałami partyjnymi na rzecz nowelizacji ustawy o OIU.

W debacie wezmą udział:

  1. Hanna Gill-Piątek, Polska 2050
  2. Rafał Górski, Instytut Spraw Obywatelskich
  3. Arkadiusz Myrcha, Koalicja Obywatelska
  4. Tomasz Rzymkowski, Prawo i Sprawiedliwość

Do usłyszenia/zobaczenia!

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 102 / (50) 2021

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele KOntrolują

INSPRO organizuje seminarium o gazie łupkowym

Zapraszamy na seminarium pt: "Gaz łupkowy w Polsce - wyzwanie dla demokracji", organizowane przez Nas w ramach projektu: "Gaz łupkowy - monitoring, mobilizacja i partycypacja obywatelska". Odbędzie się ono 16 marca 2013 r. w warszawskim Centrum Konferencyjnym "Golden Floor Plaza". Termin seminarium nie jest przypadkowy. Zbiega się on w czasie z kończącymi się konsultacjami społecznymi Komisji Europejskiej na temat nowych przepisów prawnych dotyczących gazu łupkowego w UE.

Instytut Spraw Obywatelskich
Obywatele decydują

Dość lekceważenia społeczeństwa, dość betonu partyjnego

11-14 września przedstawiciele INSPRO wezmą udział w ogólnopolskich dniach protestu organizowanych pod hasłem „Dość lekceważenia społeczeństwa” w Warszawie. Będziemy tam wyrażając swój sprzeciw wobec betonu partyjnego. Chcemy, żeby partie podzieliły się władzą i odpowiedzialnością z obywatelami. Chcemy wzmocnienia referendów, ustaw obywatelskich i inicjatyw uchwałodawczych.

Obywatele decydują

Kandydaci na parlamentarzystów pod lupą!

Co mają nam do zaoferowania partie polityczne? Jakie poglądy reprezentują poszczególni kandydaci na posłów i senatorów? Jakie są ich plany działania po wygranych wyborach? Wiele osób ma problem z odpowiedzią na te pytania. A pytania te są tym istotniejsze, że już wkrótce będziemy musieli stanąć przed wyborem naszych przedstawicieli do Parlamentu. Co więc zrobić, aby nasze decyzje były świadome i przemyślane?

Instytut Spraw Obywatelskich

Obywatele rozliczają

Portal "Obywatele rozliczają" to nowa, wspólna inicjatywa INSPRO i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (WDiNP UW). Jej celem jest stworzenie otwartej bazy obietnic składanych przez polskich polityków i bieżące sprawdzanie, jak są one realizowane.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.