Weź udział w konferencji: Polska w ONZ!

Konferencja UNAP i RODM Łódź
grafika źródło UNAP

Zapraszamy do udziału w otwartej, bezpłatnej konferencji poświęconej obecności Polski w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz szeroko pojętej roli RP na arenie międzynarodowej.

Podczas wydarzenia, przyjrzymy się roli Polski w ONZ w kontekście zakończonej z dniem 31 grudnia 2019 r., dwuletniej kadencji naszego kraju jako niestałego członka Rady Bezpieczeństwa. Omówione zostaną również plany na przyszłość, a w specjalnym panelu przybliżymy rolę dyplomacji w XXI wieku.

Konferencja „Polska w ONZ – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”

Termin: 19 lutego (środa)
Miejsce: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Aula C101 – ulica Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5, 90-255 Łódź

10:00-10:10 Powitanie (5-10 minut) – Koordynator RODM Łódź Paweł Marczak

10:10-10:20 Powitanie (5-10 minut) Prezes Zarządu United Nations Association Poland Adam Dziedzic

10:20-10:50 Wykład wprowadzający (30 minut)

10:50-12:05 Panel (1h 15 minut) „Kiedy to się zaczęło – Polska w ONZ od 1945 do 1990: misje pokojowe, misje humanitarne, pierwsze polskie niebieskie hełmy”.

Moderator: Wojciech Aleksander Ługowski, UNAP i blog „Overt Defense”
Paneliści: Aleksandra Rutkowska – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
dr Czesław Marcinkowski – uczestnik misji pokojowych, członek-założyciel Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ

12:05-12:30 Przerwa na poczęstunek i rozmowy w kuluarach

12:30-14:00 Panel (1h 30 minut) „Dziś jesteśmy tu, a gdzie chcemy być jutro? – Kadencja Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i Radzie Praw Człowieka oraz plany na przyszłą rolę Polski w ONZ”.

Moderator: Marcin Giełzak, Fundacja Ambitna Polska.
Paneliści: Jerzy Baurski – Dyrektor Departamentu Praw Człowieka i Narodów Zjednoczonych w MSZ
dr Szymon Zaręba – Koordynator Programu Sprawy Globalne w PISM
Agnieszka Wójcik – Młodzieżowa Delegatka RP do ONZ w kadencji 2019-2020

14:00-14:15 Podsumowanie i pożegnanie (15 minut) – Koordynator RODM Łódź i Wiceprezes Zarządu UNAP

Organizatorami wydarzenia są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi prowadzony przez Instytut Spraw Obywatelskich oraz Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce – United Nations Association Poland.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Polityka # Świat Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Być może zainteresują Cię również:

Dzień otwarty w INSPRO!

Z okazji Międzynarodowego Dnia  Wolontariusza, Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane odbyciem stażu lub wolontariatu na „Dzień otwarty”. Odbędzie się on 5 grudnia br. o godz.17:30 w siedzibie INSPRO przy ul. Więckowskiego 33/107 w Łodzi.   

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.