Weź udział w spotkaniu! Sieć 5G – globalny trend, lokalne wyzwania

Jak zapewnić Polsce bezpieczeństwo w obliczu narastającej niepewności i nieprzewidywalności związanej z siecią 5G? O tym m.in. porozmawiamy na debacie „Sieć 5G – globalny trend, lokalne wyzwania”.
W debacie będą przedstawiane argumenty za i przeciw 5G. Czy 5G narusza umowy międzynarodowe, np.: konwencję ONZ o prawach dziecka, Europejską Konwencję Praw Człowieka, Kodeks Norymberski?
Jak do 5G odnoszą się międzynarodowe instytucje, np.: Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC), międzynarodowa grupa Bioinitative?
Na spotkanie zaprasza Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi prowadzony przez Instytut Spraw Obywatelskich.
WSTĘP BEZPŁATNY!
TERMIN: 13 lutego (czwartek), godz. 18:00-20:00.
MIEJSCE: Sala Gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 169 im. Marii Dąbrowskiej, ul. Napoleońska 7/17, 94-231 Łódź.
Współorganizatorzy wydarzenia: #ŁódźJestNasza oraz grupa STOP masztom na Złotnie.

Debaty RODM Łódź zostały objęte patronatem TVP3 Łódź i Radio Łódź.
Paneliści debaty:
Piotr Berliński – ekonomista, inż. informatyki, prezes zarządu agencji marketingowej Lightscape, członek zespołu realizującego aktywne działania przeciwko postawieniu kolejnej stacji bazowej na osiedlu Złotno w Łodzi. Współtwórca merytorycznego sprzeciwu w zakresie niekontrolowanego procesu budowania stacji bazowych na obszarach zamieszkanych i w miejscach szczególnych (skupiska dzieci i osób starszych). Propagator wiedzy i skali problemu w strukturach Urzędu Miasta Łodzi w zakresie promieniowania elektromagnetycznego.
dr Barbara Gałdzińska-Calik – inicjatorka działań w skali kraju w zakresie ochrony mieszkańców przed nadmiernym narażeniem na promieniowanie elektromagnetyczne, tzw. elektrosmog, ekspert ds. promieniowania elektromagnetycznego w Urzędzie Miasta Krakowa w latach 2016-2019.
dr Konrad Hennig – ekspert w zakresie analizy polityk publicznych, dyrektor programowy w Forum Prawo dla Rozwoju #Law4Growth, wcześniej m.in. ekspert Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz Centrum Analiz Strategicznych.
Paweł Wypychowski – absolwent elektroniki i telekomunikacji Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
W 2007 roku powołał do działania firmę EMF3 – Bezpieczeństwo Elektromagnetyczne, której celem jest dostarczanie specjalistycznej i rzetelnej wiedzy oraz profesjonalnych rozwiązań w zakresie ochrony przed polami elektromagnetycznymi (PEM).
Moderator debaty – Rafał Górski, Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich
Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:
Przejdź do archiwum tekstów na temat:
# Społeczeństwo i kultura Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej