Wielki Piknik dla Polski Wolnej od GMO w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich obywateli, którzy troszczą się o środowisko naturalne i jakość spożywanych produktów, chcą dowiedzieć się więcej o żywności modyfikowanej genetycznie czy spróbować potraw wyprodukowanych z ekologicznych produktów na „Wielki Piknik dla Polski Wolnej od GMO”.

Piknik odbędzie się w Parku Staromiejskim w Łodzi w najbliższą sobotę 24 lipca w godzinach 12.00-16.00.

Podczas spotkania będzie okazja do degustacji potraw, odbędą się prezentacje organizacji pozarządowych, będzie można zasięgnąć informacji na temat zagrożeń związanych ze stosowania technologii modyfikacji genetycznych oraz dowiedzieć, gdzie w województwie łódzkim zakupić zdrową żywność wolną od GMO. Przewidziane zostały również konkursy – nie tylko dla najmłodszych.

Piknik jest częścią akcji organizowanej przez Koalicję „Polska Wolna od GMO”, której jednym ze współorganizatorów jest Instytut Spraw Obywatelskich.

Celem prawie 100 piknikowych spotkań jest przedstawienie sytuacji dotyczącej Organizmów Modyfikowanych oraz wyrażenie sprzeciwu wobec planów dopuszczenia do legalnych upraw roślin modyfikowanych genetycznie w Polsce.

Jeszcze przed wakacjami może się odbyć w Sejmie głosowanie nad nową ustawą o GMO „Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikowanych”, która w proponowanej formie praktycznie otworzy Polskę na komercyjne uprawy GMO. Stosowanie technologii modyfikacji genetycznych w rolnictwie stwarza duże zagrożenie dla naszego zdrowia, naturalnych ekosystemów, jak również dla lokalnej ekonomii. Z tych powodów już 8 europejskich krajów wprowadziło zakazy na uprawy roślin modyfikowanych genetycznie. Nie byłoby to możliwe bez masowych protestów obywateli tych państw. Według ankiet większość Polaków również opowiada się za Polską Wolną od GMO…

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Zdrowie Chcę wiedzieć

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Tiry na tory

Megaciężarówki u bram! Weź udział w konsultacjach Komisji Europejskiej

Na podstawie głosów interesariuszy (branży transportowej, organizacji pozarządowych, państw członkowskich) oraz zwykłych obywateli Komisja przygotuje propozycję, która następnie przekształci się w obowiązujące prawo. Zachęcamy wszystkich sympatyków kampanii "Tiry na tory" do wzięcia udziału w konsultacjach. Zajmie to tylko kilka minut, a może wpłynąć na stanowisko Komisji.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.