Wspólny bilet na kolej? Wspólna akcja CZT i INSPRO. Podpisz petycję!

Ikona petycji

Masz dość przepłacania za bilety kolejowe na podróże z przesiadką pomiędzy pociągami różnych spółek?

Czy wiesz, że w Holandii można dojechać autobusem czy tramwajem do dworca, przejechać pociągiem do dowolnego innego miasta, tam przejechać tramwajem czy metrem do celu swojej podróży – za całą podróż płacąc tylko raz?

Czy wiesz, że w Czechach na przejazd między dowolnymi stacjami, niezależnie od liczby przesiadek i kategorii użytych pociągów (z wyjątkiem najwyższej – pociągów pendolino i komercyjnych) kupuje się jeden bilet?

Czy wiesz, że w Polsce obowiązuje rozporządzenie nakazujące zbudowanie do 2016 roku systemu rozliczeń sprzedaży biletów między poszczególnymi przewoźnikami kolejowymi, umożliwiającego wprowadzenie wspólnego biletu, ale do tej pory nie podjęto w tej sprawie żadnych konkretnych działań?

W cywilizowanych krajach pasażer kupuje jeden bilet i nie interesuje go jakie spółki przewożą go na poszczególnych odcinkach, ani jaką otrzymują część ceny jego biletu. Od tego są komputery!

Podpisz naszą petycję w tej sprawie. Chcemy tak jak w innych krajach podróżować transportem publicznym, w tym kolejowym, wygodnie i tanio. Bez kupowania biletu przy każdej przesiadce. Bez tracenia czasu. Bez tracenia pieniędzy.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Lepszy transport Tiry na tory

Być może zainteresują Cię również:

Obywatelskie Święta

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w INSPRO-wym koszyczku mamy dla Państwa wiele jaj-niespodzianek z dobrymi życzeniami: niech jedzenie na świątecznym stole będzie wolne od GMO, tiry niech pozostaną na torach nie tylko w czasie wielkanocnych wyjazdów do rodziny, praca w domu przy wiosennych porządkach niech będzie zawsze należycie doceniana, a obywatele (czyli Wy) niech decydują (nie tylko o zawartości święconki), kontrolują i rozliczają polityków z ich kiełkujących szybko niczym rzeżucha wyborczych obietnic.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.