fbpx

Wyniki akcji „Dość olewania – Obywatele decydują”

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w akcję rozliczania polityków z obietnic wyborczych. Zaangażowanie w działanie, które jest dużo ważniejsze niż rozliczanie pseudopolityków z podróży. Jakie rezultaty osiągnęliśmy dzięki Waszemu zaangażowaniu?
Po pierwsze, Polacy zaczęli rozliczać polityków.
Po drugie, Polacy zaczęli myśleć o sobie jako pracodawcach, a o politykach jak o swoich pracownikach.
Po trzecie, wzmocniliśmy społeczność obywateli, którzy chcą decydować i chcą patrzeć władzy na ręce.

Dotąd z obietnic wyborczych rozliczył się tylko jeden polityk. Ten rezultat jedynie potwierdza stan elit władzy. Zamiast polityków dbających o dobro wspólne i rozliczających się ze swojej pracy przed obywatelami, mamy pseudopolityków, którzy dbają o własne grupy interesu.

Co dalej? Mamy świadomość, że to co robimy to maraton. Jak mawia Dick Dobrowolski„Polityka to nie łaskotyki”. Kropla drąży skałę. Wspólnie z Wami będziemy dalej:

  • zabierać głos w sprawach dla nas, obywateli najważniejszych,
  • patrzeć władzy na ręce,
  • budować siłę społeczności „Obywatele decydują”.

Dziękujemy, że jesteście z nami.
16 listopada idźcie na wybory i zdecydujcie.

Pozdrawiamy,

Rafał Górski
Maria Jaraszek

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Miasto w ruchu

Mało rowerowa Łódź

Inwestycje rowerowe postrzega się jako realizację żądań wąskiej grupy interesu - rowerzystów - mówi Wojciech Makowski, rzecznik osób niezmotoryzowanych w Łodzi, współpracujący z fundacją INSPRO. Nie bierze się jednak pod uwagę osób, które chętnie przesiadłyby się na rower, gdyby tylko miały po czym jeździć.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.