Zatrzymaj złe biopaliwa – petycja do europosłów

Zatrzymaj złe biopaliwa, które napędzają wylesianie i głód – tylko chwilę zajmie Ci zwrócenie uwagi europosłów. Kilkanaście sekund – podpisz petycję i daj znać znajomym.

Lasy deszczowe są wycinane i spalane, ludzie są wypędzani z własnej ziemi, a zagrożone gatunki,  jak orangutany wymierają, aby umożliwić ekspansję produkcji oleju palmowego i innych biopaliw z żywności… do napędzania naszych samochodów.

Polityka UE przyniosła ogromny popyt na biopaliwa. Obecnie biopaliwa wytwarzane są głównie z roślin żywieniowych (olej palmowy, rzepak, soja i zboża).

Uprawa wielkości boiska do piłki nożnej wytwarza paliwo potrzebne dla dwóch i pół samochodu na rok. Ponieważ większość gruntów rolnych jest już wykorzystywana do produkcji żywności, wrażliwe ekosystemy, takie jak lasy deszczowe i torfowiska, są przekształcane na pola uprawne, aby napędzać nasze samochody. Te same regulacje doprowadziły do wycinania lasów w celu produkcji energii. A to wszystko z miliardami euro przeznaczonymi na dotacje, w dodatku w większości przypadków z gorszym oddziaływaniem na klimat niż paliwa kopalne.

Biopaliwa miały na celu redukcję emisji powodujących zmiany klimatu. ALE większość biopaliw wytwarzanych z roślin uprawnych jest gorsza dla klimatu niż paliwa kopalne. Powodem jest wylesianie, osuszanie lasów bagiennych i torfowisko, a także z powodu węgla, który mógłby zostać związany, gdyby lasy zostały przywrócone.

Innymi słowy: to lekarstwo jest gorsze niż choroba, którą miało leczyć.

Teraz mamy wyjątkową okazję, aby zakończyć to szaleństwo. 23 października Komitet ds. Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego podejmie decyzję, czy wykorzystanie tych biopaliw w UE powinno się zatrzymać, czy nadal rozwijać. To doskonała okazja, aby powstrzymać dalsze niszczenie unikalnych siedlisk – zniszczenia, które powodują wysiedleniami społeczności lokalnych oraz zagrażają wielu gatunkom roślin i zwierząt, w tym orangutanom.

Podpisując niniejszą petycję, przesyłasz jasną wiadomość do posła Parlamentu Europejskiego, że nie akceptujesz wypalania lasów tropikalnych, wypędzeń ludzi, zagrożenia wyginięcia zagrożonych gatunków z powodu tragicznie błędnych działań na rzecz „czystej” energii.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

zegar zaglady

Zegar Zagłady

Kiedy zegar wybije północ, oznaczać to będzie nasz koniec…


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.