fbpx

Zbliża się II Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi

W dniach 12 – 14 paźdzernika tego roku odbędzie się II Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi. Wezmą w nim udział organizacje i inicjatywy z całej Polski działające w zakresie szeroko pojętej polityki miejskie, również niezrzeszeni aktywiści działający w naszych miastach. Zapisy na Kongres potrwają do 23 września 2012.Podczas Kongresu będą dyskutowane Założenia Krajowej Polityki Miejskiej, odbędą się m.in. BarCamp, posiedzenie walne Kongresu, prezentacje zespołu koordynatorskiego i akcja uliczna. W 10 grupach roboczych będą dyskutowane następujące zagadnienia: polityka przestrzenna, rewitalizacja, zrównoważony transport, środowisko/ekologia, metropolie/aglomeracje, małe miasta-duże problemy, demokracja miejska, polityka społeczna, polityka mieszkaniowa oraz kultura.

Po akredytację i więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Kongresu.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Lepszy transport Miasto w ruchu Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Lepszy transport
Miasto w ruchu
Obywatele decydują

List Otwarty organizacji i inicjatyw społecznych Kongresu Ruchów Miejskich

Solidaryzując się z stanowiskiem Kongresu Ruchów Miejskich, przedstawiamy list otwarty Kongresu w sprawie zmian w prawie budowlanym: LIST OTWARTY organizacji i inicjatyw społecznych KONGRESU RUCHÓW MIEJSKICH Na stronie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM) opublikowano informację o rozpoczęciu w dn. 12 czerwca konsultacji społecznych do założeń do projektu nowej ustawy prawa budowlanego oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Pismo podsekretarza stanu  MTBiGM Janusza Żbika przesłano do 51 podmiotów, związanych z budownictwem, m.in. izb branżowych i organizacji zawodowych, nadzoru budowlanego, administracji architektoniczno-budowlanej, przedstawicieli samorządu. Wśród w/w adresatów brak jest organizacji obywatelskich, w tym ze środowiska Kongresu Ruchów Miejskich (KRM), które od lat i na co dzień działają w obszarze ładu/chaosu przestrzennego.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.