Zdecyduj, jak ma wyglądać Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza w Polsce. Zagłosuj!

Panel ekspercki OIU fot. Instytut Spraw Obywatelskich
Panel ekspercki OIU fot. Instytut Spraw Obywatelskich

Nr 36 (2020)

Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza (OIU) została stworzona, aby umożliwić Polakom wnoszenie swoich projektów ustaw pod obrady Sejmu. Teoretycznie stawia obywateli na równi z posłami, Senatem, Prezydentem i Radą Ministrów. A praktycznie?

Zbiórka 100 tysięcy podpisów w trzy miesiące jest trudnym przedsięwzięciem, szczególnie dla mniejszych, nieformalnych grup.

Zapraszamy do głosowania. TY DECYDUJESZ!

Dlatego tak istotne jest ułatwienie inicjatywom społecznym zbierania wymaganych podpisów, ale także usprawnienie procesu rozpatrywania tych projektów przez posłów i senatorów. Bo przecież obywatelska inicjatywa ustawodawcza powinna służyć obywatelom, tak by współtworzyli i rozwijali swoje państwo.

Sprawdź inne artykuły z tego wydania tygodnika:

Nr 36 (2020)

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

# Polityka # Społeczeństwo i kultura Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

7. urodziny INSPRO

Instytut Spraw Obywatelskich obchodzi w tym roku swoje 7. urodziny, które odbędą się w sobotę, 16 kwietnia 2011 r. Zaczynamy o godzinie 16:00, w kawiarni Muzeum Sztuki MS Cafe, przy ul. Więckowskiego 36 w Łodzi, vis a vis siedziby INSPRO. Urodziny są okazją do spotkania się w jednym miejscu i czasie ludzi z różnych „bajek”, którzy w ciągu ostatnich siedmiu lat odcisnęli swój ślad w INSPRO. Podczas wydarzenia będzie można powspominać, porozmawiać oraz dowiedzieć się, co aktualnie robimy i jakie mamy plany na przyszłość. Będzie można również spróbować tortu :).

Lepszy transport
Tiry na tory

Kandydaci do tablicy!

Instytut Spraw Obywatelskich, w ramach którego prowadzimy kampanię na rzecz zrównoważonego transportu, rozpoczętą ponad dekadę temu, zwrócił się do kandydatów w wyborach prezydenckich z publicznym pytaniem o ich poglądy na temat polityki transportowej. List ten publikujemy poniżej.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.