PILNE: Nie chcemy tankować oleju palmowego! Petycja do Komisji Europejskiej

Petycja #NotInMyTank

Produkcja oleju palmowego jest odpowiedzialna za niszczenie ostatnich lasów deszczowych, ocieplanie się klimatu, szkodliwa dla lokalnych społeczności oraz powoduje niszczenie siedlisk orangutanów i innych gatunków zwierząt.

Większość ludzi nie wie, że 51% całego oleju palmowego importowanego do Europy trafia do baków naszych samochodów. UE dotuje go jako „ekologiczny biodiesel”, mimo że jest trzy razy gorszy dla klimatu niż zwykły olej napędowy z powodu masowego wylesiania, za które jest odpowiedzialny.

 

MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

 

W maju ubiegłego roku Parlament Europejski głosował za wycofaniem oleju palmowego z „pseudoekologicznego diesla”, a ostatnie badanie pokazuje, że 70% Europejczyków popiera tę decyzję. Teraz czas na Komisję Europejską: jeśli decyzja nie zostanie wprowadzona aktem prawnym do 1 lutego 2019 r., będziemy spalać coraz więcej oleju palmowego w naszych samochodach przez wiele kolejnych lat.

Indonezyjskie i malezyjskie rządy oraz baronowie branży biopaliw lobbują, by nadal promować olej palmowy w biodieslu. Grożą, że nie podpiszą ważnych umów handlowych z Europą. Stoją za tym ogromne pieniądze, a los naszej planety nie ma żadnego znaczenia.

Dlatego przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, wiceprzewodniczący Frans Timmermans oraz komisarze Miguel Cañete i Anna Malmström muszą usłyszeć Twój zdecydowany sprzeciw: nie chcę spalać oleju palmowego w moim samochodzie!

Możemy jeszcze ocalić lasy deszczowe, lokalne społeczności, uratować orangutany, powstrzymać zmiany klimatu. Mamy mało czasu.

 

Powiedz:

NIE DLA OLEJU PALMOWEGO W MOIM BAKU!

PODPISZ PETYCJĘ

#NotInMyTank

 

Więcej o biodieslu z oleju palmowego na stronie LepszyTransport.pl oraz poprzedni komunikat INSPRO w tej sprawie.

 

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Instytut Spraw Obywatelskich

Być może zainteresują Cię również:

Instytut Spraw Obywatelskich

„Good Copy Bad Copy” w „Cytrynie”!

Jutrzejszy (24 września 2010 r.) pokaz filmu „Good Copy Bad Copy” w łódzkim kinie „Cytryna” to zapowiedź VI Festiwalu Obywatela – Festiwalu Wolnej Kultury, który zbliża się wielkimi krokami. Dokument opowiada o prawie autorskim w dobie Internetu, gdzie nielegalna wymiana plików jest faktem, sprzedaż płyt CD spada „na łeb, na szyję”, a najnowsze filmy można pobrać z Sieci zanim ukażą się w kinach. Film mówi o czasach, w których prawo autorskie nie nadąża za technologią, i zamiast chronić artystów – obraca się przeciwko nim samym.


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.