Bartosz Malinowski na Wielkim Szlaku Himalajskim

Podczas spotkania poświęconego Wielkiemu Szlakowi Himalajskiemu podróżnik opowie o swoich doświadczeniach z wypraw, odpowiedzialnej turystyce, różnicach kulturowych i realiach życia w krajach szlaku.

Projekt przejścia trasy przez Himalaje, znanej jako Wielki Szlak Himalajski, Bartosz Malinowski wraz Joanną Lipowczan realizują od 2015 roku. Odwiedzili już Nepal, Bhutan, Indie i Pakistan oraz sporne tereny Kaszmiru. W 2019 roku Bartosz Malinowski przemierzał dalszą część szlaku w górach Pakistanu z Jarosławem Kowalewskim.

Ludzie Himalaje

Bartosz Malinowski jest przewodnikiem górskim. Pracuje w Himalajach Nepalu, Indii i Pakistanu jako lider, organizator trekkingów i wypraw oraz jako przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad 50 wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 roku pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego – Long Walk Expedition z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące w życiu nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie.

 

Bartosz Malinowski

Spotkanie z Bartoszem Malinowskim odbędzie się 16 września (poniedziałek) br. w godz. od 18:18 do 20:20 w KEJA Pub (ul. Kopernika 46, 90-553 Łódź). WSTĘP BEZPŁATNY.

Wydarzenie organizują Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi, Instytut Spraw Obywatelskich oraz Klub Podróżników Keja.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku

RODM w Łodzi realizowany jest w latach 2019-2021 przez Instytut Spraw Obywatelskich i współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej 2019-2021”.

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Być może zainteresują Cię również:

Konsument_rys. Andy Singer

Dzień Konsumenta

15 marca świętujemy Dzień Konsumenta. Jakimi konsumentami jesteśmy na co dzień? Rys. © Andy Singer…

Lepszy transport
Tiry na tory

Z kolejarzami (nie tylko) o TIR-ach

17 lutego 2010 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP PLK oraz Instytutu Spraw Obywatelskich, utworzonego przez środowisko „Obywatela”. Omówione zostały na nim perspektywy rozwoju w Polsce tzw. transportu kombinowanego oraz zakres współpracy przedsiębiorstwa przy realizowanej przez ISO kampanii promującej przenoszenie przewozu towarów z dróg na tory.

Instytut Spraw Obywatelskich

SpalarNIE

Przedstawiciele Instytutu Spraw Obywatelskich, w minioną sobotę wzięli udział w konferencji pt. „Społeczeństwo obywatelskie w przeddzień rewolucji odpadowej w Polsce” poświęconej spalarniom odpadów, coraz częściej budowanym w Polsce.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.