Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

Logo Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej

Przybliżamy łodzianom geopolitykę i sprawy międzynarodowe.

Cele:

  1. Animuje w województwie łódzkim spotkania i debaty, które są okazją do dyskusji na temat polskiej polityki zagranicznej w kontekście regionu.
  2. Zwiększamy świadomość młodzieży w tematach dotyczących spraw międzynarodowych.
  3. Wzmacniamy kanały współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych, samorządem i organizacjami pozarządowymi.

Kalendarium najważniejszych wydarzeń:

  • Marzec 2019 – organizujemy debatę „20 lat Polski w NATO. Czy jesteśmy bezpieczni?” z udziałem m.in. prof. Andrzeja Zybertowicza, doradcy szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i doradcy społecznego prezydenta RP Andrzeja Dudy.
  • Kwiecień 2019 – organizujemy debatę „Bunt długich spódnic – kobiety w polityce w Polsce i na świecie”.
  • Maj 2019 – organizujemy debatę „Unia Europejska – wspólnota państw czy superpaństwo?” z udziałem m.in. Tomasza Gabisia.
  • Czerwiec 2019 – organizujemy debatę „Zielone EXPO 2024 – szanse i zagrożenia. Czy łodzianie decydują?” z udziałem m.in. wicepremiera prof. dr hab. Piotra Glińskiego.
  • Sierpień 2019 – organizujemy spotkanie z Jackiem Bartosiakiem pod hasłem „Strategiczne przepływy, czyli o władzy i geopolityce”.
  • Wrzesień 2019 – organizujemy debatę z udziałem ministra Jacka Czaputowicza w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.
  • Listopad 2019 – organizujemy I Forum Geopolityczne w Łodzi. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Michał Lubina, Bartłomiej Radziejewski, Leszek Sykulski, Grzegorz Lindenberg, Mariusz Rukat, Paweł Wypychowski, Radosław Pyffel, Witold Jurasz oraz Tomasz Sajewicz.
Zapisz się na newsletter! W Instytucie dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.

Plejlista video

Artykuły

30 listopada 2019 roku odbyło się w Łodzi I Forum Geopolityczne.

Jak nie dać się zgnieść? Polska pomiędzy Niemcami a Rosją – M. Lubina, B. Radziejewski, L. Sykulski…

Więcej »


Notice: Undefined index: without_styling in /www/instytutsprawob_www/www/instytutsprawobywatelskich.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 500
Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W Instytucie tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.