Obywatele w Samorządzie – zapraszamy na konferencję

Obywatele w Samorzadzie

Szanowni Państwo,

W imieniu koalicji organizacji pozarządowych, które działają na rzecz poprawy jakości demokracji na szczeblu lokalnym, mam zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji Obywatele w Samorządzie.

Spotkanie odbędzie się 28 września (poniedziałek), w godz. 10:00-16:30, w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza).

Reformę samorządu terytorialnego uważa się za jedną z bardziej udanych. Demokracja na poziomie lokalnym nie jest jednak wolna od wad. Wypadająca w tym roku 25 rocznica reformy samorządu terytorialnego i październikowe wybory parlamentarne to doskonała okazja do dyskusji z jednej strony o wyzwaniach i problemach, przed którymi stają dziś samorządy lokalne, z drugiej o koniecznych i możliwych zmianach.

Na konferencji chcemy podnieść temat m.in. wzmocnienia pozycji mieszkańców, dostrzeżenia w nich potencjału sprzyjającego rozwojowi gmin i miast, zwiększenia reprezentatywności wybieranych władz oraz rozszerzenia uprawnień radnych np. w sprawach kontroli działań wójta, burmistrza oraz prezydenta. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną stanowiska komitetów wyborczych w sprawach kluczowych dla rozwoju samorządów.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu tel.: 22 536 02 04, e-mail: debaty@batory.org.pl

 

Załączniki:

Zaproszenie wideo na konferencję od Rafała Górskiego

Program konferencji

Noty biograficzne

Deklaracja programowa

Przejdź do archiwum tekstów na temat:

Obywatele decydują

Być może zainteresują Cię również:

Obywatele decydują

Nowa rubryka na karcie do głosowania?

Dziennik „Rzeczpospolita” z aprobatą pisze o naszym postulacie wprowadzenia na karcie do głosowania rubryki „żaden z powyższych”. Przychylni pomysłowi są także eksperci. Prof. Eugeniusz Wojciechowski z Uniwersytetu Łódzkiego uważa, że to podniesie frekwencję, a jednocześnie zmniejszy liczbę głosów nieważnych.

Lepszy transport
Miasto w ruchu

Co nowego w transporcie publicznym w Łodzi?

Wczoraj, 21 czerwca 2010 roku, w godzinach popołudniowych w Małej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi odbyła się dyskusja na temat propozycji usprawnień organizacji ruchu w mieście. W konsultacjach udział wzięli m. in.: Dyrektor ZdiT – Maciej Winshe, Wiceprezydent Łodzi – Dariusz Joński, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w mieście oraz mieszkańcy Łodzi.

Facebook i inne korporacje cenzurują treści! Zapisz się na Tygodnik Instytutu Spraw Obywatelskich. W każdej chwili masz prawo do wypisania się. Patrz, czytaj, działaj bez cenzury.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40. Dane będą przetwarzane w celu informowania o działaniach Instytutu. Pełna informacja dotycząca ochrony danych osobowych.